Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.                                                                                                    27.12.2020r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę 2020 r., i Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św., zgodnie z zapowiedzią, są zbierane do puszek ofiary na katolickie Poradnie Życia Rodzinnego w naszej diecezji świdnickiej.
  2. Ze względu na niedzielę, tradycyjne, miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II od-będzie się jutro, w poniedziałek o g.15.00. Zaraz po nabożeństwie przy relikwiach Papieża, zostanie odprawiona Msza św. w intencji przedstawionych wcześniej próśb.
  3. W czwartek, 31.XII., pod koniec Mszy św. o g.17.00, na zakończenie Starego Roku, od-będzie się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.
  4. W piątek, w pierwszy dzień Nowego Roku 2021, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w Nowy Rok będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Ze względu na Uroczystość, w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 2.I., wieczorem po Mszy św., a więc ok. 17.40, w świetlicy parafialnej BAR-KA, będą udzielane bezpłatnie porady prawne przez Radcę prawnego.
  6. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. W naszej Parafii wizyta duszpasterska – Kolęda w tym roku ze względu na pandemię tylko na zgłoszenie i zaproszenie przez rodzinę. Plan Kolędy na zaproszenie będzie podany w przyszłą niedzielę.

  8. Kancelaria Parafialna czynna tylko w sobotę w godz. od 9.00 do 10.00. W sprawach bardzo pilnych: do chorego, czy pogrzebu – w każdym czasie. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych – tylko na telefon, który jest zapisany na drzwiach stodoły.

  9. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca – tzw. „inwestycyjną” z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy naszym kościele wpłynęło: 2.751 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii i konto bankowe razem: 3.400 zł. W sumie: 5.151 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i ofiarność w kontynuacji dalszych prac. –Obecnie są realizowane zadania dla zagospodarowania terenu skarpy pomiędzy kościołem a plebanią oraz podwórza plebanii. Po uzyskaniu koniecznej zgody od Konserwatora Zabytków z Wałbrzycha, zostało wycięte drzewo, które przeszkadzało w realizacji planów dla zabezpieczenia drogi pożarowej do budynku kościoła od strony plebanii. Po uzyskaniu zgody od Konserwatora Zabytków na wycięcie tego jednego drzewa, trzeba na terenie kościelnym nasadzić tego samego rodzaju drzewo: „Jesion wyniosły” – 6. nowych. Ale to jeszcze nie koniec – po złożeniu kolejnego wniosku, i otrzymaniu kolejnej zgody od Konserwatora Zabytków na wycięcie 3. sosen przy bramie plebanii i świerka przy pomniku Papieża, trzeba będzie nasadzić 6. nowych drzew rodzaju „Lipa krymska”.
  10. Przez naszą Parafię został złożony wniosek do Władz naszego miasta: Pana Burmistrza i Rady Miejskiej, w którym prosimy o pomoc na 2021r. w dokończeniu nawierzchni obejścia wokół kościoła, aby można było przeprowadzać procesje. Pomimo różnych trudności, bardzo liczymy na dobrą wolę, zrozumienie i pomoc.