Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 31.12.2023r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę 2023r., i Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O g.17.00 Msza św. w int. Wszystkich Parafian i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najśw. Sakramentem z suplikacjami.
  2. Jutro, w I-szy dzień Nowego 2024 Roku, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę.
  3. W piątek 5.01., I-szy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych wg stałego planu. Msza św. z racji I-ego piątku będzie odprawiona o g.17.00.
  4. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. na Trzech Króli będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę i jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Misji i Misjonarzy. Pod koniec każdej Mszy św. będą też poświęcone kreda i kadzidło zapakowane w małe kopertki, które będzie można sobie wziąć dla uświęcenia swojego domu, mieszkania. Również będzie pobłogosławiona woda dla zaczerpnięcia której prosimy o zabranie ze sobą swoich naczyń, słoiczków. Kancelaria w sobotę z racji Uroczystości Trzech Króli będzie nieczynna.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Przed każdą Mszą św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. Wizyta duszpasterska – Kolęda w naszej Parafii rozpocznie się oficjalnie od wtorku, 2.I. Plan Kolędy, który jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń w przedsionku kościoła jak i na stronie internetowej naszej Parafii: parafiaduszniki.pl

  7. Na czas Kolędy Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g.7.00. W soboty tylko o g.17.00. Kancelaria Parafialna czynna tylko w soboty od g.9.00 do 10.00. Jednak w sprawach bardzo pilnych np. wezwania do ciężko chorego, umierającego, czy też pogrzebu, to w dowolnej porze.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb śp. Krystyny WZIĘTEK, a w środę, 3.01., będą pogrzeby śp. Tadeusza MURAWSKIEGO i śp. Włodzimierza PIOTRKIEWICZA. Nieśmiertelne dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie prosząc o Miłosierdzie Boże dla nich, a najbliższym z ich rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.