Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 24.03.2024r.

 1. Obecna Niedziela Palmowa wprowadza nas już w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.17.00. Po tym nabożeństwie zostaną wręczone dzieciom nagrody za udział w nabożeństwie wielkopostnym – Drodze Krzyżowej.
 2. Przed kościołem, nasza Parafialna Grupa CARITAS, zorganizowała tradycyjny Kiermasz Wielkano-cny do g.12.00. Można nabywać: palemki; świece – paschaliki na stół wielkanocny; kartki z gotowym nadrukiem życzeń; wypieki – ciasta naszych dusznickich Gospodyń, którym to Paniom bardzo serdecznie dziękujemy za przekazanie swoich pysznych ciast. Dzięki Piekarni BOCHENEK, są małe chlebki do święconki, które też będą w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.

 3. Od dzisiaj powraca letni porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele o g.8.00; 11.00 i g. 18.00. W tygodniu Msze św. wieczorem o g.18.00. Kancelaria Parafialna czynna w środy od g.16.00 do 17.15, a w soboty od g.9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.16.00 do 16.30. Za tydzień, z 30 na 31 marca będzie zmiana czasu – przestawimy zegarki o godzinę do przodu.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25.III. jest przeniesiona na poniedziałek, 8.IV. W Wielką Środę wieczorem, zgodnie z tradycją, usuwa się wodę święconą z kropielnic.
 5. W środę, 27.III., o g. 15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych przez wiernych próśb i Msza św. w tych intencjach. Przed wieczorną Mszą św. o g.18.00 różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Zapraszamy na g.18.00. Zaraz po tej Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy, gdzie Adoracja trwać będzie do g. 20.00.
 7. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pańskiej, jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. W całym Kościele obowiązuje szczególna pokuta z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji – Ciemnicy w Wielki Piątek od g.10.00 do g.17.30, do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej, po której zaraz odbędzie się Liturgia Wielkiego Piątku. Plan Adoracji wg ulic i miejscowości naszej Parafii będzie podany w Wielki Czwartek. Po Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do g. 21.00.
 8. W Wielki Piątek, 29.III., od g.10.00 rano będą odwiedzani Chorzy z naszej Parafii. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych Chorych, którzy nie praktykują I-szych piątków miesiąca, aby chociaż z racji Świąt Wielkanocnych koniecznie skorzystali z sakramentów świętych. Prosimy, aby najbliżsi z rodziny, czy też sąsiedzi, znajomi zachęcili tych chorych i zgłosili ich w zakrystii lub telefonicznie.
 9. W Wielką Sobotę, Wigilię Paschalną, Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od g. 9.00 do g.18.00. O g.18.00 Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się przed kościołem, na którą przy-nosimy swoje świece, gromnice. Plan Adoracji na Wielką Sobotę podany będzie w Wielki Piątek.
 10. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00; 11.00; 12.00 i 13.00. W Zło-tnie, w świetlicy o g.11.00; w Łężycach, w kościele o g.11.30. Przy poświęceniu pokarmów bardzo serdecznie prosimy o przekazywanie swoich darów, pokarmów do dużego kosza przy wejściu do kościoła, które nasza Parafialna Grupa CARITAS po ostatnim poświęceniu przekaże osobom, które potrzebują wsparcia i pomocy.
 11. W Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 12. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną rano o g.6.00 z procesją wokół kościoła. Po Rezurekcji, nie bę-dzie Mszy św. o g.8.00. Następne Msze św. będą o g.11.00 i o g.18.00.
 13. Plan wydarzeń całego Triduum Paschalnego – największego święta chrześcijaństwa, jest zamieszczony przy wejściu do kościoła oraz stronie internetowej naszej Parafii.
 14. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej jest przed każdą Mszą św.
 15. Świdnicka Kuria Biskupia informuje, że jutro, tj. 25.III. br., w 20. rocznicę inauguracji diecezji świdnickiej, zostanie ogłoszony dekret o zwołaniu I-ego Synodu naszej Diecezji Świdnickiej.
 16. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym wydaniu jest wyjątkowy dodatek w postaci książeczki liczącej 16 stron: „Medytacje na Wielki Tydzień”.