Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej.                                                                                                                        02.04.2023r.

 

 1. Dzisiaj, 2.IV., kiedy przypada 18. rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II, przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Różańca, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.17.00. Po tym nabożeństwie zostaną wręczone dzieciom nagrody za udział w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Przed kościołem, nasza Parafialna Grupa CARITAS, zorganizowała tradycyjny Kiermasz Wielkanocny od g.8.00 do g.13.00. Można nabywać: palemki; świece – paschaliki na stół wielkanocny; kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń; wypieki – ciasta naszych dusznickich Gospodyń, którym to Paniom bardzo serdecznie dziękujemy za przekazanie swoich pysznych ciast. Natomiast małe, świeże chlebki do święconki, dzięki Piekarni BOCHENEK, będą rozprowadzane w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.

 3. Od dzisiaj powraca letni porządek odprawiania Mszy św. Zatem w niedziele o g.8.00; 10.30; 12.00 i o g. 18.00. W tygodniu Msze św. rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00. Kancelaria Parafialna czynna w środy od g.16.00 do 17.30, a w soboty od g.9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.16.00 do 16.30.
 4. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Nie będzie Mszy św. rano o g.7.00. Zapraszamy na g.18.00. Zaraz po tej Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy, gdzie Adoracja trwać będzie do g. 20.00.
 5. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pańskiej, jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. W całym Kościele obowiązuje szczególna pokuta z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji – Ciemnicy w Wielki Piątek od g.10.00 do g.17.30, do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej, po której zaraz odbędzie się Liturgia Wielkiego Piątku. Plan Adoracji wg ulic i miejscowości naszej Parafii będzie podany w Wielki Czwartek. Po Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do g. 21.00.
 6. W Wielki Piątek, 07.IV., od g.10.00 rano, będą odwiedzani Chorzy z naszej Parafii. Bardzo prosimy o zgłoszenie pozostałych Chorych, czy to przez najbliższych, czy sąsiadów, znajomych w zakrystii i też telefonicznie, aby wszyscy Chorzy mogli skorzystać z wielkich darów łaski Bożej z okazji świąt wielkanocnych.
 7. W Wielką Sobotę, Wigilię Paschalną, Adoracja Najświętszy Sakramentu przy Bożym Grobie od g. 9.00 do g.18.00. O g.18.00 Liturgia Wielkiej Soboty, która rozpocznie się przed kościołem. Na tę Liturgię przynosimy swoje świece, gromnice. Plan Adoracji na Wielką Sobotę podany będzie w Wielki Piątek.
 8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00; 11.00; 12.00 i 13.00. W Zło-tnie, w świetlicy o g.11.00; w Łężycach, w kościele o g.11.30. Przy poświęceniu pokarmów bardzo prosimy o przekazywanie swoich darów, pokarmów do dużego kosza przy wejściu do kościoła dla po-dzielenia się z ubogimi rodzinami, czy osobami z naszej Parafii.
 9. W Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 10. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną rano o g.6.00 z procesją wokół kościoła. Po Rezurekcji, nie będzie Mszy św. o g.8.00. Następne Msze św. będą o g.10.30; 12.00 i o g.18.00.
 11. Plan wydarzeń całego Triduum Paschalnego – największego święta chrześcijaństwa, jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń i na drzwiach kościoła, oraz stronie internetowej naszej Parafii.
 12. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej jest przed każdą Mszą św.
 13. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Módl się i kochaj – o tym, jak wypełniać uczynek miłosierny modląc się za żywych i umarłych?; Jego i nasze przejście – o trzech dniach w rytmie: Chrystus umęczony, Chrystus pogrzebany, Chrystus zmartwychwstały; Felieton Franciszka Kucharczaka – Zbawienie doczesne. 
 14. Obok Gościa Niedzielnego jest bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”, która zawiera piękne wypowiedzi w obronie św. Jan Pawła II.  Serdecznie polecamy i prosimy o wzięcie i lekturę tej gazety ewangeliza

  cyjnej…