Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.          04.04.2021r.

 

 

  1. Przeżywamy dzisiaj najważniejszy dzień w roku liturgicznym, słońce wszystkich uroczystości: Zmartwychwstanie Pańskie. Jezus Chrystus wskazuje nam pewną drogę do życia, którą możemy iść bez lęku i wątpliwości!
  2. Jutro, w II-gi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Jest on tradycyjnie poświęcony Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu oraz naszemu Wyższemu Seminarium Duchownemu w Świdnicy. Z tej racji wysłuchamy okolicznościowego listu Rektorów tych Uczelni.

  3. W środę przed Mszą św. o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP. W piątek po Mszy św. – Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, w Oktawie Wielkanocy, post nie obowiązuje.
  4. W przyszłą II-gą niedzielę po Wielkanocy przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Na ten dzień przypada Międzynarodowy Dzień CARITAS. Po Mszy św. o g.12.00 w przyszłą niedzielę – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Opowieść Marii Magdaleny; Kilka dni po dwunastej – o tym, że wskrzeszenia mówią, kto naprawdę rządzi światem.
  6. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa, jak i w intencji wszystkich chorych z tego powodu, oraz za tych, którzy ich leczą i ratują. Prosi-my także o zachowywanie wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z panującą pandemią…