Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zesłania Ducha Świętego. 05.06.2022r.

 

  1. W obecną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „Zielone Świątki”, w naszej Parafii przeżywamy szczególne wydarzenie: I-szą Komunię św., do której przystąpi o g.10.00 25 dzieci: 12 dziewczynek i 13 chłopców.
  2. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj wyjątkowo o g.15.30 zaraz po którym Dzieciom I-szo Komunijnym będą rozdane poświęcone okolicznościowe obrazki oraz będą robione pamiątkowe zdjęcia. W tygodniu na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy na g.18.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro – NMP, Matki Kościoła; w środę św. Jadwigi Królowej – przed Mszą św. o 17.30 Różaniec; w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę św. Barnaby Ap. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  5. W tzw. „Białym Tygodniu” Dzieci I-szo Komunijne przychodzą w swoich strojach komunijnych na Msze św. na g.18.00 do piątku włącznie.
  6. W środę, 08.VI., Dzieci I-szo Komunijne o g.8.00 wyjadą z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej – do Barda Śląskiego oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej – do Wambierzyc.
  7. Bardzo serdecznie gratulujemy Rodzicom oraz Chrzestnym Dzieci I-szo Komunijnych i dziękujemy za doprowadzenie ich do dzisiejszej Uroczystości. Dziękujemy także za zaangażowanie się w przygotowanie kościoła przez umycie i posprzątanie, za piękną dekorację w kwiaty oraz za dostarczenie drzewek-brzózek. Dziękujemy za przekazaną ofiarę na intencję Mszy św., oraz za dar ołtarza dla kościoła. Dziękujemy również i gratulujemy katechetce, s. Nikodemie za wielkie serce i trud w przygotowaniu Dzieci do I-szej Komunii św.- tak przez katechezę w szkole, jaki i tu, w kościele przez liczne spotkania, próby.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii odbyło się aż 5 pogrzebów: śp. Szymon Ziemianek; śp. Edward Szkornik; śp. Mieczysław Bukartyk; śp. Klaudyna Łazienicka; śp. Ludwika Janko-wska. Natomiast we wtorek będzie pogrzeb śp. Joanny Kuczpiol. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  9. Obecnie z prac remontowych, poprzez niwelację skarpy pomiędzy kościołem a plebanią, powstał duży teren podwórza. Przy dobrym parkowaniu pod kątem do murku skarpy i budynku świetlicy BARKA, jest możliwość ustawienia ok. 30 samochodów. Zatem można bezpłatnie korzystać z naszego parafialnego parkingu. Za wykonanie tych prac koszt wyniósł 17 tys. zł. W kontynuacji dalszych prac, trzeba będzie wymurować nowy murek oporowy, ułożyć kamienne schody w skarpie, oraz przystąpić do zrobienia kanalizacji dla odprowadzania wody opadowej i wyłożenia kamienną kostką całego terenu podwórza. Natomiast w kościele, dla bardziej funkcjonalnego ogrzewania, zostały przeniesione pod chór 2 grzejniki.
  10. Prosimy o nabywanie przy wyjściu z kościoła naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Tu mogę bardziej kochać – o kandydatach do życia konsekrowanego; Tak działa Paraklet – o biblijnych opisach Zesłania Ducha Świętego. -W dzisiejszym wydaniu Gościa, jest dodatek w postaci kolejnej Biblii Audio, płyty CD – Dzieje Apostolskie i Listy Apostolskie.