Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Trójcy Przenajświętszej. 30.05.2021r.

 

 1. Obecna niedziela, I-sza po Zesłaniu Ducha Świętego, jest Uroczystością Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o g.17.30, a jutro zakończenie „majówek”. We wtorek, 1.VI., rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu na g.18.00, a w niedziele na 17.30, i tak jak w maju – serdecznie zapraszamy!
 3. W kalendarzu liturgicznym: jutro święto – Nawiedzenie NMP; we wtorek, 1.VI., św. Justyna męcz., i Międzynarodowy Dzień Dziecka. W środę o g.17.30 różaniec.
 4. W czwartek, 03.VI., przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o g.8.00. Główna Msza św. o g.10.30 w intencji Dzieci z klas IV-ych, w I-szą rocznicę ich Komunii św. wraz z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy z nowymi dekoracjami. NIE będzie Mszy św. o g.12.00. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00, o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe.
 5. Dzieci rocznicowe z klas IV-tych, we wtorek i w środę o g.16.30 będą miały swoją próbę w kościele, i obecność jest obowiązkowa. W środę, 02.VI., zaraz po próbie, rozpocznie się od g.17.00 spowiedź św. dla Dzieci rocznicowych i ich najbliższych.
 6. Prosimy Panie z Kół Żywego Różańca o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy na Boże Ciało, a odbiór obrusów zaraz po wieczornej Mszy św. w środę. Dwóch panów prosimy do prowadzenia księdza podczas procesji, a Strażaków do niesienia baldachimu ulicami naszego miasta. Prosimy także chętne dziewczynki do sypania kwiatków, a płatki z kwiatków prosimy o przekazywanie do przedsionka kościoła. Serdecznie też zapraszamy tegoroczne Dzieci I-szo Komunijne do działu we Mszy św. na Boże Ciało i do udziału w procesji. Prosimy również, w dniu w tak wielkiej Uroczy-stości, o dekoracje w oknach swoich domów, a zwłaszcza na trasie procesji.
 7. W piątek, w oktawie Bożego Ciała, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00 nadal tylko na zgłoszenie. W sobotę wspominamy św. Bonifacego, bpa i m.
 9. W piątek, 04.VI., o g.18.45, próba dla młodzieży przed bierzmowaniem.
 10. W sobotę, 05.VI., zaraz po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym – ok. g.18.45, w świetlicy parafialnej BARKA, będą udzielane bezpłatnie porady prawne przez Radcę prawnego w zakresie prawa cywilnego, karnego oraz w kwestiach rodzinnych, spadkowych, czy interpretacji pism sądowych.
 11. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 12. W minionym tygodniu miał miejsce pogrzeb: śp. Teresy Balińskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a duszę zmarłej polecamy miło-sierdziu Bożemu.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza gazeta Gość niedzielny, a dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Duchowy testament Prymasa; Mądrze i roztropnie; Polski ład – nowa nadzieja.

  – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek w postaci rozważań i medytacji i modlitw w Litanii do Serca Jezusa….