Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Chrztu Pańskiego. 08.01.2023r.

 

  1. Obecne święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej tradycji śpiew kolęd podtrzymujemy do 2.II., do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd elektryczny dla ogrzewania kościoła.
  3. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Oficjalne zakończenie kolędy w sobotę, 14.I. Natomiast w poniedziałek, 16.I., będzie jeszcze możliwość uzupełnienia, domówienia kolędy z różnych powodów: wyjazdów, choroby, przeoczenia… Plan kolędy jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej Parafii – parafiaduszniki.pl
  4. Ze względu na kolędę, Msze św. w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku włącznie, będą odprawiane tylko rano o g.7.00. Kancelaria parafialna czynna tyko w sobotę od g.9.00 do 10.00.
  5. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Otulony modlitwą świata – o życiu i pogrzebie papieża Benedykta XVI; Nienarodzony będzie błogosławiony – o beatyfikacji nienarodzonego dziecka Józefa i Wiktorii ULMÓW, które zabite w łonie matki, może stać się męczennikiem za wiarę i patronem dzieci zmarłych przed urodzeniem. W cenie gazety, jest bezpłatny dodatek o papieżu Benedykcie XVI.  – W związku z podwyżkami, od dzisiaj jest nowa cena Gościa Niedzielnego, która wynosi 10 zł.