Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Chrztu Pańskiego. 07.01.2024r.

 

  1. Dzisiaj, w I-szą niedzielę miesiąca, przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po zmianie Tajemnic odbędzie się spotkanie opłatkowe w salce na plebanii dla osób, które należą do Kół Żywego Różańca.
  2. Obecne święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej tradycji jednak, śpiew kolęd podtrzymujemy do 2.II., do święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda, podczas której, po wspólnej modlitwie, kapłan udziela Bożego błogosławieństwa dla danej rodziny i mieszkania, domu. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej Parafii – parafiaduszniki.pl.
  4. Ze względu na Kolędę, Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do piątku włącznie, będą odprawiane tylko rano o g.7.00. W sobotę o g.17.00. Kancelaria parafialna czynna tyko w sobotę od g.9.00 do 10.00.
  5. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd elektryczny dla ogrzewania kościoła.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Tadeusza MURA-WSKIEGO i śp. Włodzimierza PIOTRKIEWICZA. Natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Edmunda CZYŻEWSKIEGO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym z ich rodzin wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.
  7. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: O co idzie gra? – o tym, że szkolne nauczanie o sprawach wiary, to norma w cywilizowanych krajach i że w tej sprawie Polacy są dezinformowani; Czerwona linia anarchii – o drastycznym łamaniu prawa przez rząd. Felieton Franciszka Kucharczaka – Wzgląd na pogląd.