Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Chrztu Pańskiego.                                                                                                                           10.01.2021r.

 

  1. Obecna niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej tradycji śpiew Kolęd przedłużamy do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. W tym roku w naszej Parafii wizyta duszpasterska – Kolęda, ze względu na pandemię, odbywa się tylko na osobiste życzenie, zaproszenie przez przedstawicieli rodzin. Oficjalne zakończenie Kolędy we wtorek, 12.I. Jednak na środę,13.01., będzie jeszcze możliwość „domówienia” Kolędy na życzenie od g.15.00.
  3. Ze względu na Kolędę, Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do środy włącznie, będą odprawiane tylko rano o g.8.00. Zatem od czwartku powracamy do odprawiania Mszy św. w porządku zimowym, czyli na g.17.00.
  4. W przyszłą, III-cia niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Akcję Poboru Krwi 12.I., we wtorek, w Zespole Szkół – Szkole Podstawowej, ul. Sprzymierzonych 6, w godz. od 10.00 do 13.30, i zaprasza wszystkich krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz Gości naszego miasta.
  6. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Idźcie do Józefa; Kochaj i rządź; Małe stópki – wielka sprawa: o ratowaniu dzieci przed zabiciem, a tym samym ratowaniu dorosłych przed zbrodnią.

    – W dzisiejszym wydaniu Gościa jest dodatek w postaci modlitw do św. Józefa…