Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Pasterka i Boże Narodzenie. 24-25.12.2022r.

 

 1. Bardzo dziękujemy udział w Roratach – szczególnie dzieciom i młodzieży. Dziękujemy za przystępowanie do spowiedzi św. adwentowej, aby dobrze przeżyć kolejne Święta Bożego Narodzenia w naszym życiu.
 2. Jutro święto św. Szczepana, I-go męczennika. Dzień ten jest tradycyjnie poświęcony Uczelniom: Wyższemu Seminarium Duchownemu i Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu. Wysłuchamy okolicznościowego Listu Rektorów, a ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na utrzymanie Uczelni. Natomiast w przedsionku kościoła, będzie można jutro przekazać ofiarę do puszek na działalność tak potrzebnych katolickich poradni rodzinnych w naszej Diecezji Świdnickiej.
 3. We wtorek, 27.XII. Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawiony próśb, Koronka do Miło-sierdzia Bożego, Litania i Msza św.; w środę Świętych Młodzianków, męcz.; w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 4. W sobotę, 31.XII., zakończenie roku kalendarzowego – o g.17.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem z suplikacjami.
 5. W przyszłą niedzielę,1.I., Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 6. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy ufundowali paczki dla potrzebujących wsparcia, a naszej Parafialnej Grupie Charytatywnej CARITAS za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać w imieniu Obdarowanych za okazaną życzliwość i pomoc.
 7. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania kościoła na Święta przez posprzątanie i umycie posadzki, dezynfekcję ławek, za dostarczenie choinek i ich dekorację oraz za przygotowanie Szopki.
 8. Zachęcamy do modlitwy i adoracji przy żłóbku, aby podziękować za dar Bożego Narodzenia. Przy tej adoracji można składać ofiary do skarbonki dla ubogich dzieci w krajach misyjnych.
 9. Kolęda, wizyta duszpasterska z udzieleniem Bożego błogosławieństwa dla rodzin, osób, mieszkania, domu tylko na osobiste zaproszenie na okolicznościowych kartkach, czy też telefoniczne zgłoszenie do soboty, do 31.XII. Plan Kolędy będzie przedstawiony w przyszłą niedzielę.
 10. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, na prace remontowe z ofiar na tacę wpłynęło 4.237 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, czy konto bankowe: 1.370 zł. Razem: 5.607 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary.
 11. W naszym kościele parafialnym z powodu braku organisty, został zamontowany system Cheru-Media, który ma nam pomóc w śpiewie. Koszt tego bardzo praktycznego systemu to 24 tys. zł. Prosimy o włączanie się do śpiewu w tak dogodnych warunkach.
 12. W trosce o dobro duchowe, wraz z OO. Franciszkanami, informujemy kuracjuszy, parafian, osoby wyznania Kościoła Rzymskokatolickiego, że na terenie Dusznik-Zdroju działa kapłan, który organizuje koncerty i zaprasza na msze św. do swojego kościoła pw. MB Różańcowej, który nie jest kościołem katolickim, ponieważ nie zachowuje jedności ze Stolicą Apostolską. Katolicy nie powinni uczestniczyć w mszach odprawianych w tym kościele i przyjmować sakramentów.
 13. Polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego. W obecnym świątecznym, podwójnym wydaniu jest ponad 100 stron. Cena tego wydania to 15 zł.