Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV Niedziela Adwentu.                                                                                                                                          20.12.2020 r.

 

 

 1. Obecna niedziela jest IV-tą, ostatnią niedzielą Adwentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele.
 2. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, są do nabycia opłatki oraz świece Caritas, które później będzie można zapalić na grobach bliskich nam osób dla naszej duchowej łączności i pamięci.
 3. W środę, 23.XII., o g.17.00 zakończenie Rorat. Dzieciom zostaną wręczone nagrody za udział w Roratach po przedstawieniu plansz z wyklejonych małych obrazków, a na ich odwrocie podpisanych.
 4. Prosimy, aby przystępować do spowiedzi adwentowej. Okazja jest zawsze przed każdą Mszą św.
 5. W czwartek, 24.XII.,Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Msza św. o g.8.00. W nocy Pasterka ze względu na pandemię w Łężycach o g.21.00, a w kościele parafialnym, w Dusznikach, Pasterka o g.22.00.
 6. Msze św. w piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. W Łężycach o g.9.30. W piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 26.XII. Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, i wysłuchamy Listu Rektorów naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ofiary złożone na tacę w tym dniu, będą przeznaczone na utrzymanie tychże uczelni.
 8. W przyszłą niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa. Maryi i Józefa. Przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszki na katolickie poradnie rodzinne w naszej Diecezji.
 9. Kolęda – wizyta duszpasterska, ze względu na pandemię, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie przez przedstawicieli rodzin naszej Parafii. Zatem prosimy o zgłaszanie Kolędy w zakrystii, czy też telefonicznie, aby można było już po Nowym Roku ogłosić plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy.
 10. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii odbył się pogrzeb: śp. Piotra Sadownika, a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Stefanii Wojtaszczyk. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinom zmarłych wyrażamy wyrazy współczucia.
 11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii polecamy gazetę – Gościa Niedzielnego. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Miłość usuwa lęk – kolejna część cyklu adwentowe-go; Co z kolędą?; Nauka czy ideologia? – o tym, kiedy zaczyna się życie ludzkie.

  – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek specjalny: modlitwa na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.