Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Adwentu.                                                                                                                                           06.12.2020r.

  1. Obecna niedziela jest II-gą niedzielę Adwentu, która też jest I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. W II-gą niedzielę Adwentu włączamy się w Dzień Pamięci o Kościele na Wschodzie. Naszą troskę chcemy wyrazić nie tylko poprzez dar modlitwy, ale i przez dar pomocy materialnej. Dlatego po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary, jako nasze materialne wsparcie dla Katolików na Wschodzie.

  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: dzisiaj św. Mikołaja, bpa – Patrona dobroci; jutro św. Ambrożego, bpa i dK; we worek, 8.XII., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – i podczas Mszy św. o g.17.00 zostaną poświęcone medaliki i książeczki-modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św.

  4. W przyszłą niedzielę, na prośbę naszego Ordynariusza ks. bpa Maraka Mendyka, wobec obecnych trudności, które wszyscy przeżywamy, specjalnym Aktem powierzymy siebie i naszą Diecezję pod opiekę Patrona Kościoła Powszechnego – św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

  5. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach na g.17.00, od poniedziałku do piątku włącznie, poprzez które szczególnie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia.

  6. W tym roku, w związku panującą pandemią, opłatki nie były roznoszone dla rodzin naszej Parafii. Można je nabywać dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów, znajomych po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła, czy też w tygodniu w zakrystii. Można też nabywać kalendarze na nowy rok i świece wigilijne, które później będzie można zanieść i zapalić na grobach najbliższych, aby w ten sposób duchowo łączyć się z Nimi.

  7. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Stanisława Bartkiewicza i śp. Witolda Bugdalskiego. W naszej modlitwie polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

  8. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu artykuły: Od początku człowiek – co prawo mówi o człowieczeństwie dziecka poczętego i dlaczego ustawo-dawstwo zezwala na aborcję; Kobieto wróć – o tym, dlaczego wiele kobiet odchodzi z Kościoła?; Felieton Franciszka Kucharczaka – Diabelska gra.