Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Boże Narodzenie. 25.12.2023r.

 

  1. Najpierw chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy brali udział w Roratach, szczególnie dzieciom – ponad 40-cioro, jak i ich rodzicom, dziadkom. Dziękujemy za przystępowanie do spowiedzi św. adwentowej, aby dobrze przeżyć kolejne Święta Bożego Narodzenia w naszym życiu.
  2. Jutro, we wtorek, w II-gi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, I-go męczennika. Dzień ten jest tradycyjnie poświęcony Uczelniom: Wyższemu Seminarium Duchownemu i Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu. Wysłuchamy okolicznościowego Listu Rektorów, a ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na utrzymanie Uczelni. Natomiast w przedsionku kościoła, będzie można przekazać ofiarę do puszek na działalność tak potrzebnych katolickich poradni rodzinnych w naszej Diecezji Świdnickiej.
  3. W środę, 27.XII., przeżywać będziemy Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty: Kancelaria Parafialna będzie nieczynna – o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawiony próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do św. Jana Pawła oraz Msza św.; w czwartek Świętych Młodzianków, męcz.; w sobotę, 30.XII. Kancelaria Parafialna czynna tylko od g.9.00 do 10.00; w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  4. W niedzielę, 31.XII., zakończenie roku kalendarzowego – o g.17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Parafian i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem z suplikacjami.
  5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania kościoła na Święta przez posprzątanie i umycie ławek i posadzki, za dostarczenie choinek i ich dekorację, oraz za przygotowanie Szopki.
  6. Zachęcamy do modlitwy i adoracji przy żłóbku, aby podziękować za dar Bożego Narodzenia. Przy tej adoracji można składać ofiary do skarbonki dla ubogich dzieci w krajach misyjnych.
  7. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy ufundowali w sumie aż 15 paczek dla osób potrzebujących wsparcia, a naszej Parafialnej Grupie Charytatywnej CARITAS za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać w imieniu Obdarowanych za okazaną życzliwość i pomoc.
  8. Kolęda, wizyta duszpasterska z udzieleniem Bożego błogosławieństwa dla rodzin, osób, mie-szkania, domu tylko na osobiste zaproszenie na okolicznościowych kartkach, a wyjątkowych sytuacjach telefonicznie. Zgłoszenia do soboty, do 30.XII. Plan Kolędy będzie przedstawiony w przyszłą niedzielę.