Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IX niedziela zwykła.         02.06.2024r.

 

 1. Przeżywamy IX. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielę miesiąca. Przed każdą Mszą św. jest Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, będą poświęcone zgodnie z tradycją: wianki – bukiety z kwiatów i ziół leczniczych.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj na g.17.30, a tygodniu na g.18.00.
 4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Męczenników z Ugandy – Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego bpa i m. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, i z racji tej Uroczystości post od pokarmów mięsnych w ten piątek NIE obowiązuje. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Serdecznie dziękujemy za udział w Uroczystości Bożego Ciała oraz w procesji eucharystycznej uli-cami naszego miasta tak naszym Parafianom, jak i przybyłym Gościom, Kuracjuszom. Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca za ofiarność i piękne dekoracje 4 ołtarzy, z których to kwiaty obe-cnie ozdabiają nasz kościół. Gratulujemy Dzieciom z klas IV., które w I-szą rocznicę dziękowały wraz z rodzicami za dar I-szej Komunii św. Dziękujemy tegorocznym Dzieciom I-szo Komunijnym, a także dziewczynkom sypiącym kwiatki, Rodzicom oraz s. Nikodemie, ministrantom i lektorom oraz naszym Strażakom za asystę; Pocztom Sztandarowym oraz osobom troszczącym się o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy również za dekoracje okien swoich mieszkań, szczególnie na trasie procesji.
 6. W naszym Dekanacie, Kudowa-Zdrój, trwają wizytacje z Kurii Biskupiej: gospodarcze, katechety-czne i kanoniczne. W czwartek, 6.VI., przybędzie do naszej Parafii z wizytacją kanoniczną ks. bp. ordynariusz Marek Mendyk. O g.15.00 będzie u Sióstr Elżbietanek; O g.16.00 spotkanie z Parafia-nami w Łężycach, które rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego. O g.17.00 wizytacja w Kancelarii Parafialnej i plebanii. W kościele o g.17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo czerw-cowe. O g.18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa ordynariusza naszej Diecezji Świdnickiej. Zatem bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci – zwłaszcza I-szo Komunijne i Rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy naszą młodzież. Zechciejmy zaprezentować się jak najlepiej i najliczniej.
 7. W I-szy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny Chorych wg. stałego planu od g.9.00.
 8. W przyszłą sobotę, 8.VI., z naszej Parafii wyruszy pielgrzymka z ks. Arturem do Wadowic oraz Krakowa – Łagiewnik, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Jutro, w poniedziałek 3.VI., po Mszy św. wieczornej – ok. g.18.45 tu, w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne przed tym wyjazdem z uregulowaniem pozostałej kwoty do udziału w pielgrzymce.
 9. Dzisiaj w Warszawie-Wilanowie, odbywa się XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękuje-my za służbę człowiekowi” z wprowadzeniem relikwii św. Jadwigi Królowej do Świątyni Opatrzno-ści Bożej. W przedsionku kościoła prosimy o przekazywanie do puszek swoich ofiar na rzecz dzieła Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako jako naszego wotum wdzięczności Bogu za opiekę nad naszym Narodem.
 10. Dzisiaj, w naszym kościele o g.15.30, odbędzie się Koncert wrocławskich kameralistów w ramach 700 lecia naszego miasta. W programie utwory Felixa Mendelssona. Organizatorzy serdecznie za-praszają. Wstęp wolny.
 11. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: O czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej; O tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrze-ścijan; Kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy sakrament w monstrancji.