Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VIII niedziela zwykła. 27.02.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 8. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: na jutro zostaje przeniesione Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – o g.15.00 będą odczytane złożone wcześniej prośby, odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do św. Jana Pawła II, oraz odprawiona Msza św. w intencji przedstawionych próśb. W środę, 02.III., przypada Środa Popielcowa i rozpoczniemy Wielki Post, 40-sto dniowy okres przygotowania się do świąt wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem naszych głów poświęconym popiołem o g.: 8.00; 10.30 i 17.00. W Łężycach o g.16.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. W środę przed Mszą św. o g.17.00 różaniec prowadzony przez przedstawicielki Koła Żywego Różańca. W piątek I-szy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych wg planu od g.9.00. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki: Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. O g.17.00 Msza św. i po Mszy św. – Droga Krzyżowa dla starszych. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00. Dzieciom po nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, będą rozdawane obrazki do naklejania na kartce i na koniec będą nagrody. Wzór całego obrazka – jak naklejać, jest wywieszony w gablotce ogłoszeń. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych będą przeznaczane na kwiaty do Bożego Grobu oraz jako nasza jałmużna postna dla ubogich.
  4. W sobotę, 5.III., po Mszy św. – ok.17.40 w świetlicy parafialnej BARKA, będą udzielane bezpłatnie przez radcę prawnego porady w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, karnego, jak i w interpretacji pism urzędowych.
  5. W ubiegłą, III-cią niedzielę miesiąca, z ofiar złożonych na tacę na kontynuację prac re-montowych przy naszym kościele wpłynęło 2.964 zł. Z ofiar w kopertach, w kancelarii, zakrystii, konto bankowe: 3.640 zł. Razem wpłynęło: 6.604 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc w realizacji dalszych prac remontowych.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Janinę Hajłasz, której duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie wyrażamy nasze współczucie.
  7. W związku z wybuchem wojny na Ukrainie, Parafialny Zespół CARITAS i Dusznickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych włączyło się wraz z Urzędem Miasta do organizowania pomocy. Szczegóły akcji są podawane przez wolontariuszy w Hali Sportowej, gdzie będą przyjmowane dary: żywność długoterminowa; kosmetyki i chemia; środki opatrunkowe; odzież; śpiwory; koce.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury naszej prasy Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wy-daniu ciekawe artykuły: Pomysł na miłość – o praktykach pokutnych; Uchodźcy znad Dnie-pru; Tłumacz ludzkiej duszy – o Ormiańskim mnichu, św. Grzegorzu z Nareku.
  9. A teraz proszę o wysłuchanie Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski…

    W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, decyzją bpa świdnickiego Marka Mendyka, zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową oraz w przyszłą niedzielę – 6.III.