Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VII niedziela zwykła. 20.02.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 7. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i 3. niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Tydzień temu z ofiar na tacę na ogrzewanie kościoła wpłynęło 1.981 zł. Serdecznie dziękujemy za okazywaną pomoc.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła; w środę św. Polikarpa bpa i m – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek tzw. „tłusty czwartek” – już od tego dnia za tydzień, 2.III., Środa Popielcowa i rozpoczniemy Wielki Post; w piątek po Mszy św. Koronka do Miło-sierdzia Bożego.
  3. W środę, 23.II., o g.17.30 w świetlicy parafialnej BARKA, odbędą się Warsztaty dla Seniorów: „Co na tłusty Czwartek?”
  4. Wczoraj odbył się pogrzeb w naszej Parafii: śp. Mirosław Michalski. Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie, zwłaszcza żonie, składamy wyrazy naszego współczucia.
  5. W przedsionku kościoła jest nasza gazeta katolicka – Gość Niedzielny, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Zdalnie niedouczeni? – o obniżeniu jakości kształcenia; Monachijska zdrada? i o Liście papieża Benedykta XVI; Kolos na grobie rybaka – o katedrze św. Piotra i wyjątkowej roli rybaka wśród apostołów; Blaski i cienie lekcji religii – o poziomie nauczania religii w szkole.