Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VII niedziela zwykła. 19.02.2023r.

 

  1. Obecna, 7. niedziela zwykła, niedziela przed Popielcem, rozpoczyna 56. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj, przy wejściu do kościoła, są zbierane ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
  3. Tydzień temu z ofiar złożonych na tacę, na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, wpłynęło 2.641 zł. Natomiast dzisiaj ofiary na tacę, będą przeznaczone na dalsze prace przy remoncie kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazywaną pomoc.
  4. W środę, 22.II. – Popielec. Rozpoczniemy 40-sto dniowy okres przygotowania się do świąt wielkanocnych. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem będą o g.10.00 i 17.00. W Łężycach o g.16.00. W środę przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki: Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. O g. 17.00 Msza św. i po Mszy św. Droga Krzyżowa dla starszych. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba na g. 16.00. Dzieciom po tych nabożeństwach, będą rozdawane małe obrazki do naklejania na kartce. Wzór całego obrazka jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń. Ofiary składane pod-czas nabożeństw wielkopostnych, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz jako jałmużna postna dla ubogich.
  6. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Wyjazdową Akcję Poboru Krwi we wtorek, tj. 21.II. w godz. od 10.00 do 13.30 w ambulansie przy Hali Sportowej, i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz Gości naszego miasta.
  7. Na zakończenie ogłoszeń polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Proch z nadzieją – o czytelnym zwyczaju posypywania głów popiołem; Doświadczyć zależności – o poście w czasach Jezusa i jego starotestamentalnych korzeniach; Przy-gniecieni smutkiem – o pogorszeniu stanu psychicznego Polaków.