Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VII niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie. 29.05.2022r.

 

 1. Przeżywamy 7. niedzielę wielkanocną i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00. Natomiast w czerwcu, już od środy, zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, kiedy będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek Nawiedzenie NMP – święto; w środę św. Justyna męcz. i Międzynarodowy Dzień Dziecka, a przed wieczorną Mszą św.- różaniec; w piątek św. męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i Towarzyszy.
 4. W piątek – Iszy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych wg stałego planu od g.9.00. Okazja do spowiedzi św. w kościele przed każdą Mszą św. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 5. W przyszłą niedzielę, 5.VI., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz.10.00 odbędzie się w naszej Parafii Uroczystość I-szej Komunii św., do której przystąpi 25. dzieci. Nabożeństwo czerwcowe w przyszłą niedzielę będzie wyjątkowo na g.15.30, po którym zostaną poświęcone i rozdane obrazki komunijne oraz będą robione pamiątkowe zdjęcia.
 6. Sprzątanie kościoła przez Rodziców dzieci komunijnych w piątek, 3.VI., na g.19.00. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu do sprzątania i środków do mycia posadzki, podłóg i ławek. Prosimy też o dostarczenie na piątek, przez Tatusiów dzieci komunijnych – brzózek, zielonych drzewek do dekoracji.
 7. Spowiedź św. dla dzieci I-szo komunijnych, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, gości w sobotę, 4.VI., na g.11.00.
 8. W związku prowadzonymi pracami przy skarpie pomiędzy kościołem a plebanią, znacznie powiększył się teren podwórza na którym będzie można parkować samochody. Przy dobrym parkowaniu pod kątem względem murku oporowego i względem budynku świetlicy BARKA, powinno zmieścić się około 30 samochodów. Zatem gdyby nie gdzie zaparkować samochodu, to zapraszamy od przyszłej niedzieli na parafialny parking – bezpłatny i strzeżony!
 9. W sobotę, po wieczornej Mszy św. – ok. g.18.45, w świetlicy Parafialnej BARKA Radca prawny będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz w kwestiach rodzinnych, spadkowych.
 10. We wtorek w naszej Parafii odbędą się 2. pogrzeby: śp. Szymon ZIEMIANEK oraz śp. Edward SZKORNIK. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
 11. Na zakończenie ogłoszeń prosimy o nabywanie i lekturę naszej gazety katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Radość w blasku Obecnego; Obronić wiedzę i rozum; Wiedzą, za co umierają; Dzieciństwo utracone.