Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI niedziela zwykła. 14.02.2021r.

  1. Obecna niedziela jest 6. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kry-zys”. Będziemy modlić się o zachowanie abstynencji przez Polki i Polaków, ponieważ nadużywanie alkoholu prowadzi do osłabienia i utraty wiary, jak i do licznych grzechów.

  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę, 17.II., przypada Środa Popielcowa i rozpoczniemy Wielki Post, 40-sto dniowy okres przygotowania się do świąt wielka-nocnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem naszych głów poświęconym popiołem o g.: 8.00; 10.30 i 17.00. W Łężycach o g.16.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych.

  3. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki: Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. O g.17.00 Msza św. i po Mszy św. – Droga Krzyżowa dla starszych. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00. Dzieciom po nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, będą rozdawane obrazki do naklejania na kartce i na koniec będą nagrody. Wzór całego obrazka – jak naklejać, jest wywieszony w gablotce o-głoszeń. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych, są tradycyjnie prze-znaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz jako nasza jałmużna postna dla ubogich.

  4. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.

  5. Zachęcamy do nabywania i lektury naszej prasy Gościa Niedzielnego, a w dzisiaj-szym wydaniu ciekawe artykuły: Zacznij od popiołu – o tym, jak dobrze zacząć Wielki Post? ; Pokazywać piękno życia – o cywilizacji życia; Wy okrutni obrońcy życia – o tym, że racjonalne argumenty za aborcja nie istnieją.