Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI niedziela zwykła. 11.02.2024r.

 

  1. Obecna, 6. niedziela zwykła w roku liturgicznym, rozpoczyna 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”.
  2. Dzisiaj,11.II., we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W kościołach naszej diecezji jest odczytywany okolicznościowy List ks. bpa Ordynariusza. Natomiast jutro, w poniedziałek, o g.15.00 będzie odprawiona okolicznościowa Msza św. w intencji Chorych naszej Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia przybyłym Chorym, będącym w stanie łaski uświęcającej.
  3. Ofiary składane dzisiaj na tacę, są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na prace remontowe przy ko-ściele.
  4. W środę, 14.II. – Popielec. Rozpoczniemy 40-sto dniowy okres przygotowania się do świąt wielkanocnych. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem będą rano o g.9.00 i wieczorem o g.17.00. W Łężycach o g.16.00. W środę przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, po-legający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W Środę Popielcową, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, będą zbierane do okolicznościowych puszek Caritas Diecezji Świdnickiej ofiary na rzecz potrzebujących Ukraińców, w tym także dla przebywających na terenie naszej Diecezji.
  6. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki: Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. O g.17.00 Msza św. i po Mszy św. Droga Krzyżowa dla starszych. Natomiast w niedziele Wielkiego Po-stu, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba na g. 16.00. Dzieciom po nabożeństwach będą rozdawane małe obrazki do naklejania na kartce. Wzór całego obrazka jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń. Ofiary składane podczas nabożeństw wielkopostnych, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz jako jałmużna postna dla ubogich.
  7. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, przeprowadza zbiórkę elektroodpadów – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telefony, monitory, drukarki, kable, baterie… Sprzęt RTV: telewizory, radia, dekodery. Sprzęt AGD: odkurzacze, lodówki, pralki, kuchenki, mikrofalówki, żelazka… Zatem prosimy o przekazywanie zużytego, niepotrzebnego sprzętu w podwórku plebanii – przy bramie wypożyczalni sprzętu dla niepełnosprawnych w dowolnym dla siebie czasie. Termin jest wyznaczony do soboty – 09.III., do g.9.30. O tej akcji pomocy Misjom mówi też okolicznościowy plakat i ulotki w przedsionku kościoła.
  8. Na zakończenie ogłoszeń polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Ocaleni – o ofiarach handlu ludźmi, które otrzymały pomoc; Przestroga Benedykta – czy większość w parlamencie ma moralne prawo, aby przegłosowywać każdą ustawę?; Zatrzymaj się człowieku – o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post.