Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI niedziela zwykła. 13.02.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 6. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i II-gą niedzielę miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy; w środę przed Mszą św. o g.16.30 różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej Parafii dwa pogrzeby: śp. Antonina ROSIK i śp. Filip GRYGIEL. We wtorek, 15.II., będzie kolejny pogrzeb: śp. Wandy DUŚ: Msza św. o g.12.00, a pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Polanicy-Zdroju o g.13.30. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin wyrażamy nasze szczere współczucie…
  4. Polecamy naszą gazetę katolicką, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Bez ruchu chorujemy – o leczeniu i zapobieganiu chorobom; Świadek krzyża – o tym, co człowiekowi XXI wieku ma do powiedzenia św.Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein; Obietnice w realizacji – o tym, że Bóg nie rzuca słów na wiatr.– Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi: Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Cena Gościa z płytą nie ulega zmianie i wynosi 8 zł.