VI Niedziela Wielkanocna. 22.05.2022r.

1. Obecna niedziela jest VI-tą niedzielą wielkanocną. W poniedziałek, wtorek i środę po 6. Niedzieli Wielkanocnej, trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  2. Dzisiaj nabożeństwo majowe na g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00.
  3. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; W środę przed Mszą św. wieczorną – różaniec; W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza kapł.
  4. W piątek, 27.V., o g.15.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach i Msza św. w intencji przedstawionych wcześniej próśb złożonych do koszyczka. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Tydzień temu były zbierane ofiary na prace remontowe przy naszym kościele. Z ofiar na tacę wpłynęło: 2.893 zł. Z ofiar w kopertach, zakrystii, kancelarii, na konto bankowe: 1.040 zł. W sumie: 3.933 zł. Bóg zapłać za kolejne ofiary, dzięki którym możemy realizować prace remontowe.
  7. W tym tygodniu dalsze próby dla dzieci przed I-szą Komunią św. w kościele z katechetką, s. Nikodemą. I-sza Komunia św. w naszej Parafii odbędzie się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: 05.VI. o g.10.00 do której przystąpi 25 dzieci: 12 dziewczynek i 13 chłopców.
  8. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy i wiary przez lekturę naszej gazety katolickiej – Gościa Niedzielnego, która jest do nabycia w przedsionku kościoła w cenie 8 zł. W obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: To nie Bóg zawinił – dlaczego ludzie robią to, czego Stwórca nie chce?; Rozżarzone węgle – o modlitwie różańcowej i różanych opo-wieściach; Dlaczego Rosjanie popierają Putina?; Felieton Franciszka Kucharczaka na 39 stronie: Strach ma wielką bombę.