Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI. Niedziela Wielkanocna.   05.05.2024r.

 

  1. Przeżywamy 6. niedzielę wielkanocną i I-szą niedzielę miesiąca. Przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w niedzielę na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W poniedziałek, wtorek i środę, po 6 Niedzieli Wielkanocnej, trwać będą Kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W środę Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., Patrona Polski i naszej Diecezji. W środę przed Mszą św. różaniec, prowadzony przez przedstawicielki Koła Żywego Różańca. Od piątku rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Zgodnie z wyznaczony planem, w tym tygodniu kolejne próby w kościele dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św. z katechetką, s. Nikodemą. Uroczystość I-szej Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę, 19.V. o g.11.00.
  5. Z naszej Parafii jest zaplanowana Pielgrzymka na 8.VI., w sobotę, do Wadowic i Krakowa – Łagiewnik, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szczegóły o Pielgrzymce w przedsionku kościoła. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc…
  6. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Bolesława SŁUGOCKIEGO oraz śp. Edwarda KLESZCZYŃSKIEGO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a bliskim z rodzin, składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. W przedsionku kościoła kolejne wydanie naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu artykuły: Matka dla narodu; Najprostsza ścieżka. Kolejny, bardzo ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka na 39 stronie: „Odsiew na zasiew”.