Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI Niedziela Wielkanocna.    14.05.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 6. Niedzielą Wielkanocną.
  2. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę po 6. Niedzieli Wielkanocnej, trwać będą Kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawniej zwane jako „Dni Krzyżowe”. Kościół w Polsce będzie modlił się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  4. We wtorek wspominamy św. Andrzeja Bobolę, k i m. W środę o g.17.30 różaniec przed Mszą św. prowadzony przez przedstawicielki z Koła Żywego Różańca.
  5. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W przyszłą nie-dzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Trwa przygotowanie dzieci przez próby w kościele przed I-szą Komunią św., która w naszej Parafii jest zaplanowana na 28.V., na g. 10.00.
  7. W przyszłą niedzielę, jako 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom, które systematycznie dbają i sprzątają oraz dezynfekują kościół.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza gazeta Gość Niedzielny. Polecamy ciekawe artykuły: O Kościele marzeń, który już istnieje; Święci wołają o świętość; Po-kuta, pokuta, pokuta! – o tym, że o losach świata decyduje nie siła militarna i strategia, ale pokuta. Jest też ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka: Zdziecinnienie dorosłości.