Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

VI Niedziela Wielkanocna. 09.05.2021r.

 

  1. Przeżywamy 6. niedzielę wielkanocną. Dzisiaj, po Mszy św. o g.12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Młodzieży przed bierzmowaniem oraz ich Rodziców.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę trwać będą Kwartalne dni modlitw o urodzaje.
  4. W środę, o g.17.30 różaniec przed Mszą św. prowadzony przez przedstawicielkę z kolejnej Róży. Bardzo serdecznie prosimy, aby chętne osoby zechciały zapisać się do Koła Żywego Różańca, ponieważ do pełnego składu Koła ma należeć 20 osób. Obecnie do poszczególnych 4. Kół, nadal brakuje nawet po kilka osób.
  5. W czwartek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W piątek święto św. Macieja Apostoła. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę, jako 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  7. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Wyjazdową Akcje Poboru Krwi, która odbędzie się 12.V., w środę, w g. od 10.00 do 13.30 przy ul. Orlickiej 8, w nowym Klubie Seniora, i serdecznie zaprasza wszystkich Krwiodawców, pełno-letnich mieszkańców oraz Gości naszego miasta.
  8. W 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II, w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju, u OO. Sercanów, 13.V., w czwartek, zostanie odprawiona Msza św. o g.17.00, oraz okolicznościowy koncert o g.20.00. Szczegóły są zamieszczone na okazałych plakatach przy wejściu do kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu.
  9. Bardzo dziękujemy Paniom, które systematycznie sprzątają i dezynfekują kościół przed koronawirusem. Obecnie trwa podwyższanie klęczników w ławkach w kościele dla wygodniejszego klęczenia, oraz montaż wieszaczków na torebki dla Pań, czy też na czapki dla Panów. Bardzo dziękujemy p. Markowi z tartaku w Złotnie, który ofiarował ponad 150 odpowiednich stopek pod te klęczniki.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza gazeta Gość Niedzielny. Ciekawe z wielu artykułów to: Bogactwo Kościoła; Coraz starsi; Dlaczego Maryja się objawia? – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek w postaci Litanii Loretańskiej do NMP z nowymi wezwaniami.