Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela zwykła. 06.02.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 5. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek św. Scholastyki, dz; w piątek wspomnienie NMP z Lourdes, i przeżywać będziemy 30. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. O g.10.30 w piątek zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chorych naszej Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  3. Dziękujemy za pomoc w demontażu dekoracji ze świąt Bożego Narodzenia oraz za posprzątanie, umycie i dezynfekcję kościoła.
  4. W minionym tygodniu w naszej Parafii odbyły się dwa pogrzeby: śp. Julia ZARYCHTA i śp. Jan ŁĄTKA. Zmarłych polecamy w naszej modlitwie, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  5. Dzisiaj przy wejściu do kościoła są zbierane do okolicznościowych puszek ofiary na wsparcie 6. jadłodajni dla ubogich, które są prowadzone przez CARITAS Diecezji Świdnickiej.
  6. Za tydzień, w 2. niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła podczas nabożeństw.
  7. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Czas próby Ukrainy; O prawie do życia; O marnowaniu jedzenia na potęgę.