Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela zwykła. 04.02.2024r.

 

  1. Obecna niedziela jest 5. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Agaty i wg tradycji będą pobłogosławione podczas Mszy św. chleb i woda przyniesione przez wiernych; we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, I-ych męcz. Japońskich; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek tzw. „Tłusty czwartek” – ponieważ 14.II. będzie Środa Popielcowa i rozpocznie się Wielki Post; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Za tydzień, w 2. niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
  4. W czwartek, 8.II., zaraz po Mszy św., a więc ok. g.17.45 w salce na plebanii, odbędzie się spotkanie naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej CARITAS.
  5. Dziękujemy za pomoc w demontażu dekoracji ze świąt Bożego Narodzenia oraz za posprzątanie, umycie kościoła.
  6. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Odkryć i rozwijać – o tym, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie do życia zakonnego czy kapłańskiego; Nie wszystko stracone – o tym, że chociaż media krzyczą: „młodzi odchodzą z Kościoła, Bóg dla nich już nic nie znaczy…” – Nieprawda!, młodzi wracają do Boga, bo nikt nie wypełni pustki ich pokolenia, tylko On; Olśnienie – wystarczyło 10 minut, by zadeklarowany ateista – Andre Frossard, francuski dziennikarz, pisarz i filozof stał się katolikiem.