Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela zwykła. 05.02.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 5. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Na cześć św. Agaty, wg tradycji, błogosławione są dzisiaj chleb i woda przyniesione przez wiernych.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Pawła Miki i Towarzyszy, I-ych męcz. Japońskich; ; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek św. Scholastyki, dz – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes i przeżywać będziemy 31. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Współczucie, jako realizacja uzdrowienia”. O g.10.30 w sobotę zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chorych naszej Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  3. Dziękujemy za pomoc w demontażu dekoracji ze świąt Bożego Narodzenia oraz za po-sprzątanie, umycie i dezynfekcję kościoła.
  4. Za tydzień, w 2. niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła podczas nabożeństw.
  5. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Fantazja Ducha Świętego – o wspólnotowych i indywidualnych formach życia konsekrowanego; Chrześcijaństwo według Benedykta XVI – o zbiorze tekstów napisanych po rezygnacji papieża; Religijność szemrana – felieton Franciszka Kucharczaka na 39 stronie Gościa.