Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela zwykła.         07.02.2021r.

 

  1. Obecna niedziela jest 5. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W naszej Parafii Kół Żywego Różańca jest 5: w Dusznikach 4 i 1 w Łężycach. Każde Koło powinno liczyć 20 osób. Osoba, która należy do danego Koła, ma obowiązek odmówić w ciągu każdego dnia tylko jedną dziesiątkę, tajemnicę różańca. W ten sposób w Parafii poprzez dane Koło jest odmawiany cały Różaniec – wszystkie 4 części: tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne. Niestety, brakuje po kilka osób do danego Koła. Dlatego bardzo prosimy chętne osoby, a nawet mężczyzn, aby uzupełnić te Róże. Poszczególne Koła Żywego Różańca prowadzą Panie Zelatorki: Zofia Chilińska; Maria Siedlecka; Wiesława Berczyńska i Halina Piskorska. W Łężycach: Krystyna Borszowska. Wiedzmy, że wspólnotowa modlitwa niesie ze sobą szczególne łaski i dary oraz Boże błogosławieństwo. Dlatego jeszcze raz bardzo prosimy i zachęca-my, aby zgłosić się i dołączyć Koła Żywego Różańca w naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę św. Scholastyki, dz – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek,11.II., tzw. „tłusty czwartek” – wspomnienie NMP z Lourdes i przeżywać będziemy 29. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. O g. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chorych naszej Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  4. Dziękujemy za pomoc w demontażu dekoracji z Bożego Narodzenia oraz za posprzątanie, umycie i dezynfekcję kościoła.
  5. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Kiedy kończy się życie?; Strażnicy zaginionej Arki; Apokalipsa się dzieje; Nie są sami z paciorkami – o „Różańcu Świętych”. Ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka: Prawo do aborcji i bierzmowania.