Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela Wielkiego Postu. 03.04.2022r.

 

 1. W naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy, do 06.IV. Serdecznie witamy rekolekcjonistę, ks. Piotra Ochońskiego, który przyjechał do nas z Barda Śląskiego. Życzymy Księdzu Piotrowi światła i mocy Darów Ducha Świętego w tej szczególnej posłudze głoszenia Słowa Bożego w naszej Parafii.
 2. Plan Rekolekcji jest zamieszczony przy wejściu do kościoła, w gablotce ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii. Można też sobie wziąć wydrukowany plan rekolekcji, który jest położony na bocznych ołtarzach.
 3. W obecną, V-tą Niedzielą Wielkiego Postu, wg zwyczaju, zasłaniamy krzyże aż do końca obrzędów wielkopiątkowych. Dzisiaj, zaraz po Mszy św. o g.12.00 będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o g.16.00, i następna zaraz po Mszy św. o g.17.00.
 5. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy św. błogosławieństwo palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 6. Od przyszłej niedzieli powraca letni porządek odprawiania Mszy św., czyli w niedziele o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W tygodniu Msze św. od Niedzieli Palmowej rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00.
 7. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane przez Parafialną Grupę CARITAS: palemki, świece – paschaliki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń. Natomiast w przyszłą Niedzielę Palmową, będzie Kiermasz Wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00. Będzie można jeszcze nabywać: świece – paschaliki, kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne, a także wypieki – ciasta. Dlatego bardzo prosimy nasze dusznickie gospodynie o pomoc w organizacji Kiermaszu przez upieczenie ciast, które będzie można przynieść do świetlicy BARKA w sobotę, 09.IV., w godz. od 14.00 do 15.00.
 8. Tydzień temu, nasza Parafialna Grupa Charytatywna kwestowała na rzecz pomocy w po-krywaniu kosztów utrzymania dla uchodźców z Ukrainy. W sumie uzbierana kwota to 1.826 zł. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu naszych Uchodźców.
 9. W przyszłą, 2. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła podczas nabożeństw.
 10. Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział ubiegły poniedziałek w pogrzebie ks. prałata Mirosława Wójtewicza we Wrocławiu, a który pracował w naszej Parafii 21 lat. W gablotce, w przedsionku kościoła, są zamieszczone zdjęcia z tego pogrzebu.
 11. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Akcja integracja – o o nauce dzieci z Ukrainy w polskich szkołach; W krainie Kaukanii – o wskaźniku degeneracji współczesnego społeczeństwa; Na stronie 39, ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka – Wartość wartości.