Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V niedziela Wielkiego Postu. 17.03.2024r.

 

 1. Przeżywamy V-tą niedzielę Wielkiego Postu. Według zwyczaju zasłaniamy krzyże do końca obrzędów wielkopiątkowych.
 2. Dzisiaj na naszą parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zatem Adoracja rozpocznie się od g.13.00 i trwać będzie do g.15.45.
 3. Gorzkie Żale dzisiaj o g.16.00 z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba.
 4. We wtorek, 19.III., przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o g.16.00, i następna zaraz po Mszy św. o g.17.00.
 6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 7. Od przyszłej niedzieli, powraca letni porządek odprawiania Mszy św., czyli w niedziele o g.: 8.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu Msze św. od Niedzieli Palmowej będą odprawiane wieczorem o g.18.00.
 8. Dziękujemy tym wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej Parafii, podczas których została uroczyście wprowadzona figura św. Michała Archanioła. Prosimy, aby dobrze przygotować się do świąt wielkanocnych poprzez przystąpienie do spowiedzi św. Możliwość spowiedzi jest zawsze przed każdą Mszą św.
 9. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane palemki na Niedzielę Palmową, świece – paschaliki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń.
 10. W przyszłą sobotę, 23.III. o g.14.00 w salce na plebanii, nasz Parafialny Zespół CARI-TAS organizuje „Warsztaty palemkarskie”, podczas których będzie można samodzielnie nauczyć się przygotowywać palmy wielkanocne i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych. Na okolicznościowym plakacie w przedsionku kościoła, w gablocie CARITAS jest numer telefonu, aby zgłosić swój udział w tych warsztatach.
 11. Natomiast w przyszłą Niedzielę Palmową, Zespół CARITAS organizuje „Kiermasz Wielkanocny” od godz. 7.45 do g.12.00. Będzie można jeszcze nabywać: palmy wielkanocne, świece-paschaliki, kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń, małe chlebki do święconki, a także wypieki – ciasta. Dlatego bardzo prosimy Panie, nasze dusznickie Gospodynie, o wsparcie Kiermaszu przez upieczenie ciast, które będzie można przynosić na ple-banię, w sobotę 23.III., w godz. od 14.00 do 16.00.
 12. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace przy naszym kościele. Obecnie realizujemy postanowienia Państwowej Straży Pożarnej. Zostały zakupione i wyposażone na nowy okres zabezpieczenia, wszystkie budynki i kościoły w nowe gaśnice i samoczynne urządzenia gaśnicze wieży kościoła, oraz gaśnica przewoźna. Koszt tych wydatków to 12 tys. zł.
 13. Tydzień temu, na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła wpłynęło 2.186 zł. Bóg zapłać za przekazane ofiary.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolickiej „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: O gotowości serca do przemiany; O prostocie modlitwy; O hospicjach – instytucjach troszczących się o chorych.