V niedziela Wielkiego Postu. 26.03.2023r.

1. Przeżywamy V-tą niedzielę Wielkiego Postu. Według zwyczaju zasłaniamy krzyże do końca obrzędów wielkopiątkowych.
  2. Jutro, w 27. dzień miesiąca, o g.15.00 Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach i Msza św. odprawiona w intencji wcześniej przedstawionych próśb.
  3. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o g.16.00, i następna zaraz po Mszy św. o g.17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Od przyszłej niedzieli, powraca letni porządek odprawiania Mszy św., czyli w niedziele o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W tygodniu Msze św. od Niedzieli Palmowej będą odprawiane rano o g.7.00 i wieczorem o g.18.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane przez Parafialną Grupę CARITAS: palemki na Niedzielę Palmową, świece – paschaliki na stół wielkanocny, oraz kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń. Natomiast w przyszłą Niedzielę Palmową, będzie Kiermasz Wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 i będzie można jeszcze nabywać: palemki, świece-paschaliki, kartki świąteczne, a także wypieki – ciasta. Dlatego bardzo prosimy Panie, nasze dusznickie Gospodynie, o pomoc w organizacji Kiermaszu przez upiecze-nie ciast, które będzie można przynieść do świetlicy parafialnej BARKA w sobotę, 01.IV., w godz. od 12.00 do 14.00.
  9. Dziękujemy tym wszystkim osobom, które brały udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszej Parafii. Aby dobrze przygotować się na święta wielkanocne, prosimy o przystąpienie do spowiedzi św. – możliwość spowiedzi jest zawsze przed każdą Mszą św.
  10. Tydzień temu, na prace remontowe przy kościele wpłynęło z ofiar na tacę: 3.688 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, konto bankowe: 560 zł. Razem: 4.248 zł. Serdeczne dziękujemy za kolejne wsparcie na dalsze prace.
  11. Wczoraj w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Stanisław KOWAL. Duszę zmarłe-go polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolickiej „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Nie pomnażaj zła! – o tym, że każda zniesiona cierpliwie krzywda, każda uraza chętnie darowana są przyczynkami do triumfu dobra; Dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego ? ; Felieton Franciszka Kucharczaka: Prawne łamanie prawa.