Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V Niedziela Wielkanocna. 15.05.2022r.

 

  1. Przeżywamy V-tą niedzielę wielkanocną i w III-cią niedzielę miesiąca. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w niedziele o g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Andrzeja Boboli, kapł. i m, patrona Polski; w sobotę św. Jana Nepomucena kapł. i m.
  4. W środę przed Mszą św. o g.18.00 różaniec, prowadzony przez przedstawicielkę Koła Żywego Różańca.
  5. W sobotę, 21.V., w naszej Katedrze w Świdnicy odbędą się święcenia kapłańskie. Jednym z neoprezbiterów będzie ks. diakon Paweł Nowotyński, pochodzący z parafii pw. św. Bartłomieja z Kudowy – Czermnej.
  6. Zgodnie z wyznaczony planem, trwają próby w kościele dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. z s. Nikodemą.
  7. Dzisiaj o g. 15.00 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert charytatywny: „Będziesz wolna Ukraino”. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają. Wstęp jest wolny.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej Parafii pożegnaliśmy śp. Bogusławę ZAWADZKĄ oraz śp. Klarę GORZOŁKA, której pogrzeb odbył się w Szczytnej. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy serdeczne wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  9. W przedsionku kościoła jest do nabycia kolejne wydanie Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Ostatni z ostatnich – o kanonizowanym Karolu de Foucauld; O modlitwie potężniejszej od pocisków, a wiara od dywizji; Moment wolności – o pomaganiu uchodźcom.