Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

V Niedziela Wielkanocna. 02.05.2021r.

 

 

  1. Obecna niedziela jest 5. niedzielą wielkanocną i I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g. 12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i Święto Konstytucji 3 maja – Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę: o g.8.00; 10.30; 12.00 i 18.00; w Łężycach o g.9.30; We wtorek św. Floriana m – Patrona strażaków; W środę przed wieczorną Mszą św. różaniec prowadzony przez przedstawicielki kolejnego Koła Żywego Różańca; W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; W piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00 tylko na zgłoszenie; W sobotę Uroczystość św. Stanisława Bpa i męcz., Głównego Patrona Polski i naszej diecezji świdnickiej.
  3. W miesiącu maju serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach – tzw. „majówkach”, które będą odprawiane z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w tygodniu po Mszy o g.18.00, a w niedziele, a więc dzisiaj, przed wieczorną Mszą św. o g.17.30. Podczas tych nabożeństw szczególnie będziemy modlić się, na prośbę papieża Franciszka, o ustanie pandemii koronawirusa.
  4. Obecnie w tygodniu trwają próby, przygotowania Dzieci do I-szej Komunii św. prowadzone przez s. Nikodemę. Natomiast ks. Jakub przygotowuje młodzież do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla tej Młodzieży i ich Rodziców w przyszłą niedzielę, 9.V., po Mszy św. o g.12.00. Bierzmowanie w naszej Parafii zaplanowane zostało na 8.VI., we wtorek, na g.17.00, którego udzieli ks. bp. Adam Bałabuch.
  5. Z naszej Parafii w ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Władysław Grochalski; śp. Józefa Tomczak; śp. Ryszard Kotfas i śp. Krystyna Gawin. Dusze zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  6. Prosimy o nabywanie przy wyjściu z kościoła naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Ciężka korona Polaków; Jeszcze będzie normalnie; Odtrutka; Wiara zastępcza.