Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela zwykła. 30.01.2022r.

 

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i 69. Światowy Dzień Chorych na Trąd pod hasłem: „Wiara bez uczynków jest martwa”.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę zostaną przekazane na utrzymanie Katedry w Świdnicy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Jana Bosko, kapł.; w środę Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Boskiej Gromnicznej – przed Mszą św. różaniec. W czwartek św. Błażeja, bpa i m – pod koniec Mszy św., wg tradycji, błogosławieństwo świec i gardeł. W piątek, I-szy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych od g.9.00. Pod koniec Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę wspomnienie św. Agaty, dz i m. – wg tradycji, będzie pobłogosławiona woda i chleb przyniesione przez wiernych.
  4. W środę – 2.II., Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane o g. 8.00; 10.30 i 17.00. W Łężycach o g. 16.00. Będzie poświęcenie gromnic, a dla Dzieci I-szo komunijnych błogosławieństwo ich świec podczas Mszy św. o g.17.00. Prosimy o przyniesienie swoich gromnic, koniecznie z okapnikami, aby nie popla-mić woskiem ubrań, a zwłaszcza mat do siedzenia w ławkach. Składka na tacę 2.II. będzie przeznaczona jako nasza pomoc dla zakonów kontemplacyjnych w Diecezji: Sióstr Klarysek w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W przyszłą niedzielę, ze względu na wzrost cen gazu, na prośbę Dyrektora CARITAS Diecezji Świdnickiej, a za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza, będą zbierane do okolicznościowych puszek ofiary na rzecz 6 jadłodajni dla ubogich, gdzie jest przygotowywanych ponad 1300 posiłków dziennie.
  7. Kancelaria Parafialna czynna: w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty od g.9.00 do 10.30. W sprawach pilnych – do umierających, czy w sprawie pogrzebu – w dowolnym czasie. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych czynna w środy od g.15.00 do 15.30.
  8. W sobotę, 5.II., zaraz po wieczornej Mszy św.- ok. g.17.40, w świetlicy parafialnej BARKA, Radca Prawny będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego – w tym informacji w kwestiach: rodzinnych, spadkowych, właściwej interpretacji pism sądowych.
  9. W minionym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb – zmarła śp. Janina Śliwa. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia, a duszę Zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu.
  10. Prosimy o nabywanie naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Serce Kościoła; Idźcie za Nim; Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?; Niepamięć zbiorowa.