Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela zwykła. 31.01.2021r.

 

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i 68. Światowy Dzień Chorych na Trąd pod hasłem: „Wszystko co czynimy dla bliźniego, czynimy dla Jezusa…”.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bokiej Gromnicznej; w środę przed Mszą św. o g.16.30 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca i Nowenna do MBNP; w piątek I-szy piątek miesiąca i wspomnienie św. Agaty dz i m. – według tradycji będzie pobłogosławiona woda i chleb przyniesione przez wiernych. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Świętych męcz. japońskich Pawła Miki i Tow.
  3. We wtorek – 2.II., Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane o g. 8.00; 10.30 i 17.00. W Łężycach o g. 16.00. Będzie poświęcenie gromnic, a dla Dzieci komunijnych błogosławieństwo ich świec podczas Mszy św. o g.17.00. Prosimy zatem o przyniesienie swoich gromnic, koniecznie z okapnikami, aby nie poplamić woskiem ubrań, a zwłaszcza mat do siedzenia w ławkach. Składka na tacę 2.II. będzie przeznaczona jako nasza pomoc dla zakonów klauzurowych w Diecezji.
  4. W I-szy piątek miesiąca odwiedziny Chorych w ich domach od g.9.00 tylko na zgłoszenie.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. Kancelaria Parafialna ze względu na pandemię czynna tylko w soboty od g.9.00 do 10.00. W sprawach pilnych – do umierających, czy w sprawie pogrzebu w dowolnym czasie. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych tylko na telefon.
  7. W sobotę, 6.II., zaraz po wieczornej Mszy św. ok. g.17.40 w świetlicy parafialnej BARKA, Radca Prawny będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego – w tym informacji w kwestiach: rodzinnych, spadkowych, właściwej interpretacji pism sądowych.
  8. Tydzień temu były zbierane do puszek ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Z naszej Parafii została przekazana ofiara w kwocie: 1.425 zł. Serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie.
  9. W ostatnim czasie w naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp. Katarzyny Obrzydowicz; śp. Eugenii Łukomskiej; śp. Jana Wieczorek; śp. Jadwigi Olszewskiej. Rodzinom i ich najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a dusze Zmarłych polecamy Boże-mu Miłosierdziu.
  10. Prosimy o nabywanie naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Jestem ja i jest Jezus – o klasztorze klarysek; Na ratunek rodzinom w Syrii, Strefie Gazy, Libanie; Paszport dla zaszczepionych.