Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela zwykła. 28.01.2024r.

 

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i 71. Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę, zgodnie z zarządzeniem Kurii Biskupiej, zostaną przekazane na utrzymanie Katedry w Świdnicy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek: Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, święto; w środę św. Jana Bosko, kapł. – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek,2.II., przypada I-szy piątek miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Przeżywać będziemy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane rano o g.9.00 i wieczorem o g.17.00. W Łężycach o g.16.00. Będzie poświęcenie gromnic i świec dla Dzieci I-szo komunijnych podczas Mszy św. o g.17.00. Zatem prosimy o przyniesienie swoich gromnic – koniecznie z okapnikami, aby nie poplamić woskiem ubrań, a zwłaszcza mat do siedzenia w ławkach. Składka na tacę będzie przeznaczona jako nasza pomoc dla zakonów kontemplacyjnych w Diecezji: Sióstr Klarysek w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.
  4. Odwiedziny Chorych będą wyjątkowo w czwartek, 1.II., od g.9.00. według stałego planu.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W ubiegłą, 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele z ofiar na tacę przekazano: 3.364 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, zakrystii i konto bankowe: 1.950 zł. W sumie wpłynęło: 5.314 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazany fundusz.
  7. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp. Arkadiusza KRZE-MIENIECKIEGO i śp. Kazimierza PIELŚLAK. Rodzinom pogrążonym w żałobie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia, a dusze Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.
  8. Polecamy naszą prasę katolicką Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Po kolędzie – o tym, że kolęda ma sens; Bolesna lista – o prześladowaniu chrześcijan; Atak Rosji na Polskę jest realny.