Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela zwykła. 29.01.2023r.

 

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i 70. Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę zostaną przekazane na utrzymanie Katedry w Świdnicy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, święto; we wtorek św. Jana Bosko, kapł.; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek, 2.II., Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W piątek, I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00. Pod koniec Mszy św. o g.17.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na koniec w piątek, we wspomnienie św. Błażeja, bpa i m – wg tradycji, będzie również błogosławieństwo świec i gardeł. W przyszłą niedzielę, na na cześć św. Agaty, dz i m. – wg tradycji, będzie pobłogosławiona woda i chleb przyniesione przez wiernych.
  4. W czwartek – 2.II., Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane o g.9.00 i 17.00. W Łężycach o g.16.00. Będzie poświęcenie gromnic, a dla Dzieci I-szo komunijnych ich świec podczas Mszy św. o g.17.00. Prosimy o przyniesienie swoich gromnic, koniecznie z okapnikami, aby nie poplamić woskiem ubrań, a zwłaszcza mat do siedzenia w ławkach. Składka na tacę 2.II. będzie przeznaczona jako nasza pomoc dla zakonów kontemplacyjnych w Diecezji: Sióstr Klarysek w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. We wtorek, 31.I., po Mszy św. o g.17.00, kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Bierzmowanie jest zaplanowane na 27.IV. w Kudowie-Czermnej.
  7. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w środy od g.15.00 do16.30 oraz w soboty, od g.9.00 do 10.30. W sprawach pilnych – do ciężko chorych, umierających, czy w sprawie pogrzebu – w dowolnym czasie. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych czynna w środy od g.15.00 do 15.30. W sytuacjach bardzo pilnych, nagłych przez kontakt telefoniczny, który jest zapisany na drzwiach wypożyczalni.
  8. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp. Barbary JAROSZ i śp. Teresy SOŁOWIEJ, a we wtorek będzie pogrzeb śp. Ryszard BERNATEK. Rodzi-nom pogrążonym w żałobie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia, a dusze Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.
  9. Prosimy o nabywanie naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Sakrament ratunkowy – o tym, że spowiedź jest łaską, której ogromu nie pojmujemy; W cieniu proroctwa Symeona; Od TikToka do Jezusa.