Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela Wielkiego Postu.                                                                                                                  14.03.2021r.

  1. Obecna niedziela jest IV. niedzielą Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g.16.00.
  2. W środę, 17.III., na naszą Parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Naj-świętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się od g.12.00 i trwać będzie do g.17.00. O g.16.30. będzie wspólny różaniec poprowadzony przez przedstawicielki Koła Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji w czasie dla siebie dogodnym.
  3. W piątek, 19.III., przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. We wszystkich kościołach naszej Diecezji zostanie odczytany Akt zawierzenia św. Józefowi.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. Druga Droga Krzyżowa zaraz po Mszy św. o godz. 17.00.
  5. W przyszłą, V. niedzielę Wielkiego Postu, w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy, do 24.III. Przeprowadzi je O. Paulin, franciszkanin z Kłodzka. Plan Rekolekcji będzie przedstawiony w przyszłą niedzielę.
  6. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca – inwestycyjną, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Będą też rozprowadzane świece – paschaliki CARITAS na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
  7. Dziękujemy za przekazywanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu, zawłaszcza Ko-łom Żywego Różańca za ofiarę 600 zł. Dla naszego kościoła zostały zamówione i zakupione odpowiednie plansze, obrazy dekoracyjne na okolicznościowe wydarzenia religijne – aż 18 dekoracji. Obecna dekoracja wielkopostna jest właśnie jedną z nich. Następne obrazy-plansze są już przygotowywane do dekoracji na Wielki Tydzień: Ołtarza Adoracji, tzw. „Ciemnicy” oraz do Bożego Grobu.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Rekolekcje Wielkopostne – kolejny odcinek: Pan Jezus upada po raz trzeci; Najtrudniejsza podróż Papieża; Felieton Franciszka Kucharczaka: Szok artystyczny.

    – w cenie gazety jest magnes na lodówkę z wizerunkiem św. Józefa.