Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela Wielkiego Postu. 10.03.2024r.

 

  1. W naszej Parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne pod patronatem św. Michała Archanioła z wprowadzeniem Jego figury. Fundatorką figury jest pani Krystyna WERNER, której bardzo serdecznie dziękujemy za tak piękny i cenny dar dla naszej świątyni oraz wspólnoty parafialnej. Rekolekcje przeprowadza o. Leszek ZABDYR, redemptorysta z Barda Śl., który 7 lat temu już głosił u nas nauki rekolekcyjne. Bardzo serdecznie witamy i cieszymy się, że o Leszek przyjął kolejne zaproszenie.
  2. Plan rekolekcji jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na drzwiach wejściowych do kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  3. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – rekolekcyjnym, z ambony wieloryba o g.16.00. Jutro, w poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi rano o g.8.30 i wieczorem o g.17.00. Na pół godziny przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są rozdawane okolicznościowe obrazki z wezwaniami do św. Michała Archanioła jako pamiątka z rekolekcji.
  5. W piątek I-sza Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie będą mogły być później. Druga Droga Krzyżowa zaraz po Mszy św. o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 17.III., na naszą Parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu na niedzielę, Adoracja rozpocznie się od godz. 13.00 i trwać będzie do g.15.45. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej diecezjalnej Adoracji. O g.16.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
  7. Dzisiaj, w II-gą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. W przyszłą niedzielę przez nasz Parafialny Zespół CARITAS będą rozprowadzane świece – paschaliki na stół wielkanocny, palemki na Niedzielę Palmową oraz kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń na Wielkanoc.
  9. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Kiedy myśli błądzą; Opadanie fusów – o rozproszeniu podczas modlitwy; Patrz na Ukrzyżowanego; Co z tą kremacją?