Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela Wielkiego Postu. 19.03.2023r.

 

  1. Dzisiaj,19.III., ze względu na niedzielę, Uroczystość św. Józefa jest przeniesiona na jutro, na poniedziałek.
  2. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które w piątek, 17.III., brały udział w parafialnym dniu Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W naszej Parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy, do 22.III. Bardzo serdecznie witamy ks. Krystiana i życzymy, aby Duch Św. prowadził w posiewie głoszenia Słowa Bożego dla pogłębienia, oraz umocnienia naszej wiary. Bardzo też serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w Rekolekcjach, i skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Życzymy dobrych, oraz błogosławionych owoców naszych rekolekcji.
  4. Plan rekolekcji jest zamieszczony przy wejściu do kościoła, w gablotce ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii. Można też wziąć sobie wydrukowany plan rekolekcji, który jest położony na bocznych ołtarzach.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o g.16.00 dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później. Druga Droga Krzyżowa po Mszy św. o g.17.00.
  6. W sobotę, 25.III., przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nasz Parafialny Zespół CARITAS organizuje w świetlicy Parafialnej BARKA, w sobotę o g.14.00, Warsztaty Zajęciowe dla Seniorów: „Ozdoby Wielkanocne”. O tym wydarzeniu mówi plakat w przedsionku kościoła, w gablotce ogłoszeń CARITAS, i jest podany numer telefonu, ponieważ aby wziąć udział w tych warsztatach, trzeba się zgłosić, zapisać telefonicznie: 530 571 069.
  7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła, będą rozprowadzane przez naszą Parafialną Grupę CARITAS: świece – paschaliki na stół wielkanocny, palemki na Niedzielę Palmową oraz kartki z gotowym nadrukiem życzeń na Wielkanoc.– W przyszłą niedzielę będzie zmiana czasu z zimowego na letni. Będziemy przesuwać zegarki o jedną godzinę do przodu.
  8. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy kościele, a ty-dzień temu z ofiar na opłatę za energię elektryczną dla ogrzewania kościoła wpłynęło 2.214 zł. Bardzo dziękujemy za przekazane fundusze.
  9. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego są ciekawe artykuły: Jestem, będzie dobrze – o tym, jak dawać nadzieję w trudnym macierzyństwie; Esbecy nie mogą decydować o świętości Jana Pawła II; Felieton Franciszka Kucharczaka – Aureola z głowy nie spadnie. Serdecznie polecamy naszą prasę katolicką.