Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziele Wielkiego Postu. 27.03.2022r.

 

 1. Obecna niedziela jest 4. niedzielą Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00, a Droga Krzyżowa w piątek o g.16.00 i po Mszy św. o g.17.00.
 2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS po każdej Mszy św., kwestuje na rzecz pomocy w pokrywaniu kosztów utrzymania dla uchodźców z Ukrainy.
 3. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II odbędzie się jutro, w poniedziałek o g.15.00 z od-czytaniem próśb złożonych wcześniej do koszyczka. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz Litanii do św. Jana Pawła II, zostanie odprawiona Msza św. w intencji przed-stawionych próśb.
 4. W środę przed Mszą św. modlitwa różańcowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji pokoju i ustania wojny w Ukrainie.
 5. W piątek I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych od g.9.00 według stałego planu.
 6. W sobotę, 2.IV., Parafialny Zespół CARITAS o g.14.00 organizuje Warsztaty: Palemki Wielkanocne w świetlicy parafialnej i zaprasza Seniorów oraz Przyjaciół z Ukrainy.
 7. Także w sobotę, po Mszy św. – ok. g.17.40, w świetlicy parafialnej BARKA będą udzielane bezpłatnie przez Radcę porady prawne w zakresie prawa administracyjnego, cywilnego czy też karnego.
 8. W przyszłą, 5. niedzielę Wielkiego Postu, w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy, do 6.IV. Rekolekcje przeprowadzi ks.Piotr Ochoński, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Bardzie Śląskim. Plan rekolekcji będzie przedstawiony w przyszłą niedzielę.
 9. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g.12.00.
 10. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele wpłynęło: 2.891 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe: 760 zł. Razem: 3.651 zł. Dziękujemy za przekazane ofiary, dzięki którym przystąpimy do wzmocnienia skarpy między kościołem a plebanią przez postawienie nowego muru oporowego. Obecnie, poprzez złożenie dalszych wniosków o dotacje do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, oraz do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, otrzymaliśmy dofinansowanie do kolejnego etapu remontu elewacji kościoła. Z Warszawy: 393 tysiące złotych, a z Wrocławia: 50 tysięcy złotych. Liczymy też na pomoc z naszego Urzędu Miasta.
 11. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp.Genowefa GIEMZA, śp. Franciszek SŁUGOCKI oraz śp. Bronisław DUDEK. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinom zmarłych wyrażamy szczere kondolencje. Zmarł także ks. prałat Mirosław WÓJTEWICZ, proboszcz naszej Parafii, w której pracował 21 lat. Msza św. pogrzebowa odbędzie się jutro o g.10.00 w Katedrze, we Wrocławiu. Jest możliwość wyjazdu na pogrzeb autobusem – bezpłatnie. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie w zakrystii, czy też telefonicznie do g.14.00. Wyjazd byłby jutro spod ZEM-u o g.6.40 i o 6.45 spod DINO. Msza św. za śp. ks. prałata Mirosława od Parafian, zo-stanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.12.00, a od Kół Żywego Różańca 16.IV., w Wielką Sobotę – Wigilę Paschalną.
 12. Przy wejściu do kościoła polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Pokój przyjdzie przez Maryję; Musimy wyprosić nawrócenie Rosji; Niemożliwe nie istnieje.