IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. 25.04.2021r.

1. Obecna, IV niedziela wielkanocna jest niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 58. Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek, 27.IV., o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego z odczytaniem przedstawionych próśb, i zostanie odprawiona Msza św. w intencji tychże próśb; W środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; W czwartek św. Katarzyny Sieneńskiej Dz. i Dra Kościoła, Patronki Europy; W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; W sobotę, 1.V., św. Józefa Rzemieślnika – po Mszy św. nabożeństwo majowe.
  3. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Jutro o g.16.00 w kościele I-sze spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św. z katechetką, S. Nikodemą. I-sza Komunia św. w naszej Parafii jest zaplanowana na 23.V.,w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, z ofiar składanych na tacę na prace remontowe przy naszym kościele wpłynęło 2.362 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii czy na konto bankowe Parafii: 1.230 zł. W sumie 3.592 zł. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc, dzięki której, krok po kroku, możemy realizować konieczne prace, których efekt jest coraz bardziej widoczny.
  6. Polecamy na stoliczku przy wyjściu z kościoła naszą gazetę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: S. Faustyna: Światło dla duszy; O pandemii teologicznie; Felieton Franciszka Kucharczaka: Uczciwość ucieczkowa.