Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. 08.05.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 4. niedzielę po Wielkanocy – tzw. Dobrego Pasterza, i 59. tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe – dzisiaj na g. 17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy przeniesioną uroczystość św. Stanisława bpa i m., głównego patrona Polski; w środę przed Mszą św. wieczorną różaniec prowadzony przez Koło Różańcowe; w sobotę św. Macieja Ap.
  4. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Już od jutra dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii będą miały próby w kościele o g.16.00 z katechetką, s. Nikodemą.
  6. W przyszłą niedzielę, 15.V., o g. 15.00 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert charytatywny „Będziesz wolna Ukraino”. W przedsionku kościoła jest zawieszony okolicznościowy, duży plakat mówiący o tym wydarzeniu. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają. Wstęp jest wolny.
  7. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: Wojna znaczy głód; Płonący spichlerz; Parafia w schronie; Rosyjska Cerkiew nie służy Chrystusowi. – W dzisiejszym wydaniu Gościa jest dodatek z kolejną płytą Biblia Audio, a na niej 4 księgi mądrościowe.