Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV. Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. 21.04.2024r.

 

  1. Obecna, IV. niedziela wielkanocna, jest niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 61. Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha bpa i m – głównego Patrona Polski; w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. W piątek, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę, 27.IV., o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego z odczytaniem przedstawionych próśb i zostanie od-prawiona Msza św. w intencji tychże próśb.
  5. W ostatnim tygodniu, wczoraj, miał miejsce pogrzeb w naszej Parafii: śp. Stanisława SADOWSKIEGO ze Złotna, którego duszę polecamy w naszej modlitwie Miłosierdziu Bożemu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  6. Polecamy w przedsionku kościoła naszą gazetę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: O ogłoszonej ważnej watykańskiej deklaracji: „Dignitas infinita” – o nieskończonej godności człowieka; Krok w stronę śmierci – o ustawach w polskim Sejmie; Felieton Franciszka KUCHARCZAKA – Samobójstwo społeczne.