Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza.   30.04.2023r.

  1. Obecna, 4. niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, jest 60. Światowym Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i zakonne pod hasłem „Powołani w Kościele”.

  2. Jutro, 1.V., wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i Święto Pracy; we wtorek św. Atanazego bpa, dra K i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą; w środę 3.V., wielka Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę; w czwartek św. Floriana m, patrona strażaków; w piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych wg planu od godz. 9.00; w sobotę Świętych App. Filipa i Jakuba; w przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  3. W miesiącu maju serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, tzw. „majówki”, które będą odprawiane z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zaraz po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i w uroczystości – przed wieczorną Mszą św. o g.17.30.

  4. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolicka, gość niedzielny, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Fenomen przyjętej miłości – o kluczu do zrozumienia fenomenu św. Teresy z Lisieux; Ta Królowa nie abdykuje – o tym, że jeśli Matkę czcimy i słucha-my, szczęśliwi jesteśmy; Kapłan, zawsze kapłan – o potrzebie wspierania i modlenia się za kapłanów – i w obecnym wydaniu jest dodatek – „Modlitwa za kapłanów”.