Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Adwentu. 12.12.2021r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj III-cią niedzielą Adwentu, którą nazywamy: Gaudete – radujcie się!
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku na g.17.00.
 3. Ze względu na pandemię, spowiedź adwentowa dla naszej Parafii będzie każdego dnia przed Mszą św. Prosimy, kto tylko może, aby skorzystać z sakramentu pokuty dla radosnego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
 4. Prosimy o zgłaszanie Chorych, którzy nie praktykują I-szych piątków miesiąca, aby z racji świąt Bożego Narodzenia skorzystali z posługi sakramentalnej w swoim domu. Odwiedziny zgłoszonych Chorych będą w przyszłą sobotę, tj. 18.XII., od g.11.00.
 5. Kolęda, wizyta duszpasterska, ze względu na pandemię, będzie miała miejsce tak jak w ubiegłym roku – tylko na osobiste zaproszenie, zgłoszenie przez przedstawicieli rodzin, czy osób naszej Parafii. Zatem prosimy o zgłaszanie Kolędy w zakrystii, czy też telefonicznie, aby zaraz po Nowym Roku przedstawić plan Kolędy.
 6. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane: opłatki, świece CARITAS, kalendarze na Nowy Rok.
 7. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek dla wiernych Kościoła na Wschodzie. Z naszej Parafii została przekazana uzbierana kwota, tj. 847 zł. Bóg zapłać w imieniu katolików na Wschodzie.
 8. Dzisiaj, w II-gą niedzielę miesiąca w okresie grzewczym, zgodnie z zapowiedzią, ofiary składane na tacę, są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast za tydzień, w III-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
 9. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Grażyny Rostkowskiej. Duszę zmarłej polecamy Miłosierdziu Bożemu, a bliskim składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
 10. Jutro, 13.XII., o g.12.30 odbędzie się spotkanie pod Pomnikiem Solidarności – przy ZEMIE, ul.Sudecka 14, w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W przedsionku kościoła jest zamieszczony okolicznościowy plakat. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
 11. Zachęcamy do lektury naszej prasy Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Nie pytaj dlaczego – kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezu-sowej; Bóg wie najlepiej; Koniec czasów strachem podszyty. Serdecznie polecamy!