Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV Niedziela Adwentu. 24.12.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 4-tą, ostatnią niedzielą Adwentu. Dzisiaj, 24.XII. przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na Wieczerzę Wigilijną, Msza św. po południu będzie odprawiona o godzinę wcześniej – o g.16.00. Na Pasterkę zapraszamy na g.22.00, a w Łężycach na g.21.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.
  3. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, są jeszcze do nabycia opłatki, kalendarze parafialne na Nowy Rok oraz świece Caritas.
  4. Kolęda – wizyta duszpasterska z udzieleniem Bożego błogosławieństwa dla rodziny, osoby i ich mieszkań na Nowy 2024 Rok, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie przez przedstawiciela rodziny, czy osoby z naszej Parafii. Kartki z tekstem o zgłoszeniu Kolędy są wystawione na bocznych ołtarzach. Plan będzie podany w przyszłą niedzielę, 31.XII. W szczególnych przypadkach, Kolędę można zgłosić telefonicznie.
  5. Tydzień temu, z ofiar złożonych na prace remontowe kościoła wpłynęło 3.231 zł. Z ofiar w kopertach, w kancelarii parafialnej czy konto bankowe: 840 zł. W sumie: 4.071 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazany fundusz.
  6. Polecamy wydanie świąteczno-noworoczne naszej gazety Gościa Niedzielnego – prawie 100 stron. Do obecnego wydania, obok ciekawych artykułów jest dołączony audiobuk zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Cena obecnego wydania „Gościa” z audiobukiem wynosi 15 zł.