Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV Niedziela Adwentu. 18.12.2022r.

 

 1. Obecna niedziela jest 4-tą, ostatnią niedzielą Adwentu. Ofiary składane na tacę są prze-znaczone na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele.
 2. W czwartek, w Teatrze Zdrojowym, odbył się premierowy pokaz pięknego filmu dokumentalnego o Edycie Stein – św. Teresie Benedykcie od Krzyża, karmelitance, patronce Europy, a której relikwie mamy w naszym kościele.
 3. Wczoraj, w Rynku naszego miasta, odbyła się Wigilia dla duszniczan i przybyłych Gości, także z Czech. Dziękujemy władzom naszego miasta za zorganizowanie Wigilii, oraz za-proszenie na to wydarzenie.
 4. Tydzień temu, z ofiar złożonych na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, wpłynęło 3.116 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazany fundusz.
 5. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, są do nabycia opłatki, kalendarze parafialne na Nowy Rok oraz świece Caritas, które później będzie można zapalić na grobach bliskich nam osób dla naszej duchowej łączności i pamięci.
 6. Jutro, 19.XII., w godz. od 10.00 do 13.30 przy Hali Sportowej, odbędzie się Wyjazdowa Akcja Poboru Krwi. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza wszystkich zdrowych Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców, oraz Gości naszego miasta.
 7. W środę, 21.XII., po Mszy św. o g.17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W piątek, 23.XII., o g.17.00 zakończenie Rorat. Dzieciom zostaną wręczone nagrody za udział w Roratach po przedstawieniu plansz z wklejonymi obrazkami z poszczególnych dni Rorat.
 9. W sobotę, 24.XII., Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Msza św. o g.8.00. W nocy Pasterka w Łężycach o g.21.00, a w kościele parafialnym, w Dusznikach, Pasterka o g. 22.00. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 10. Prosimy o przystępowanie do spowiedzi św. adwentowej. Okazja jest zawsze przed każdą Mszą św.
 11. Kolęda – wizyta duszpasterska, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie przez przedstawiciela rodziny, czy osoby naszej Parafii. Zatem prosimy o zgłaszanie Kolędy do soboty, do 31.XII. Kartki zaproszeń są na bocznych ołtarzach. Można też zgłaszać Kolędę telefonicznie. W Nowy Rok zostanie przedstawiony plan Kolędy, która rozpocznie się od 2 stycznia. Zasadniczym celem Kolędy jest przede wszystkim udzielenie Bożego błogosławieństwa dla danej rodziny i mieszkania – domu na Nowy Rok, oraz wspólna modlitwa i rozmowa.
 12. Kto z Państwa podjął się zorganizowania paczki dla potrzebujących na Święta Bożego Narodzenia, to prosimy o ich przekazanie w dniach od 20 do 22.XII. do zakrystii lub na plebanię, aby później nasza Parafialna CARITAS przekazała je dla wskazanych Osób.
 13. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii odbył się pogrzeb: śp. Mieczysław MARCZAK. Duszę zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie zmarłego wyrażamy nasze współczucie.
 14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii polecamy gazetę – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Modlitwa – zjednoczenie z Bogiem; Dobrze, że jesteś; Felieton Franciszka Kucharczaka – Odświęcanie świąt.                                                     Dzisiaj w Gościu jest bezpłatny dodatek w postaci „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”.