Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

IV Niedziela Adwentu.                                                                                                                                           19.12.2021r.

 

 1. Obecna niedziela jest IV-tą, ostatnią niedzielą Adwentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele.
 2. Tydzień temu, z ofiar złożonych na tacę na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, wpłynęło 2.202 zł. Bóg zapłać za przekazany fundusz.
 3. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, są do nabycia opłatki oraz świece Caritas, które później będzie można zapalić na grobach bliskich nam osób dla naszej duchowej łączności i pamięci.
 4. W czwartek, 23.XII., o g.17.00 zakończenie Rorat. Dzieciom zostaną wręczone nagrody za udział w Roratach po przedstawieniu plansz z wklejonymi obrazkami z poszczególnych dni Rorat.
 5. Prosimy, aby przystępować do spowiedzi adwentowej. Okazja jest zawsze przed każdą Mszą św.
 6. W piątek, 24.XII.,Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Msza św. o g.8.00. W nocy Pasterka, ze względu na pandemię, w Łężycach o g.21.00, a w kościele parafialnym, w Dusznikach, Pasterka o g.22.00.
 7. Msze św. w sobotę, w Uroczystość Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. W Łężycach o g.9.30.
 8. W niedzielę, 26.XII., w oktawie Narodzenia Pańskiego, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wysłuchamy Listu Rektorów naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ofiary złożone na tacę w tym dniu, będą przeznaczone na utrzymanie tychże uczelni. Natomiast przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszki na katolickie poradnie rodzinne w naszej Diecezji.
 9. Kolęda – wizyta duszpasterska, ze względu na pandemię, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie przez przedstawicieli rodzin naszej Parafii. Zatem prosimy o zgłaszanie Kolędy w zakrystii, czy też telefonicznie, aby można było w Nowy Rok ogłosić plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy, która ma na celu przede wszystkim przyjęcie i udzielenie Bożego błogosławieństwa dla danej rodziny i mieszkania, domu.
 10. Dziękujemy paniom, które systematycznie dbają o porządek w kościele i jego dezynfekcję.
 11. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii odbyły się pogrzeby: śp. Józef KURPIAS oraz śp. Leszk DZIEDZIUL. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinom zmarłych wyrażamy wyrazy naszego współczucia.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii polecamy gazetę – Gościa Niedzielnego. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – Moc z Boga; Jedynie Bogu pokłon; Odkrycie w sercu świata. W dzisiejszym wydaniu Gościa w cenie 6 zł, jest bezpłatny dodatek w postaci płyty kompaktowej z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii: Zorza nad Betlejem. Natomiast następne wydanie Gościa Niedzielnego będzie wydaniem świątecznym, podwójnym: na 26.XII i 2.I.2022r. Do tego wydania zostanie dołączona płyta Biblii Audio zawierająca Ewangelię według czterech ewangelistów. Cena tego świątecznego numeru Gościa z płytą będzie wynosiła 10 zł.