Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIV niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.                                                                              22.11.2020r.

 

  1. Obecna niedziela jest 34. niedzielą w roku liturgicznym i przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby nowo budowanych kościołów w naszej Diecezji Świdnickiej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek Świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac kapł. i Tow.; w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej dz i męcz. – przed Mszą św. o g.16.30 Różaniec i Nowenna do MBNP. W piątek, 27.XI., tradycyjnie w ten dzień miesiąca, odbędzie się o g.15.00 nabożeństwo do św. Ja-na Pawła II i Msza św. w intencji wcześniej przedstawionych próśb. W piątek po Mszy św. o g. 17.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 28.XI., w wigilię I-szej niedzieli Adwentu pod koniec Mszy św., zostaną poświęcone opłatki na święta Bożego Narodzenia. Ze względu na pandemię koronawirusa, opłatki w tym roku NIE będą roznoszone dla rodzin naszej Parafii do domów i mieszkań. Zatem bardzo pro-simy o zaopatrywanie się indywidualnie dla siebie, bliskich, znajomych, czy sąsiadów: w nie-dziele w przedsionku kościoła po każdej Mszy św., a w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na obowiązkowe ubezpieczenia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych, jak i na wynagradzanie za pracę Panu organiście.
  4. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, przekazano na prace remontowe przy naszym kościele z ofiar na tacę: 1.951 zł. Z ofiar przekazanych w zakrystii, kancelarii, w kopertach, czy na konto bankowe: 2.030 zł. Razem: 3.981 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Obecnie mamy już zamontowane 3 nowe, drewniane okna: jedno w wieży kościoła, a dwa pozostałe w bocznej zakrystii.
  5. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Ewa Broniek i śp. Ryszard Pietrzyk, których dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym składamy wy-razy chrześcijańskiego współczucia.
  6. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy Gościa Niedzielnego. W obecnym wy-daniu polecamy ciekawe artykuły: Proszę wstać! Sąd idzie – o tym, czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?; Jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji?; Ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka – Prowadzeni za rączkę.